Tříbodový start do soutěže

Vstup do sezony jsme měli jak z říše snů. Ve 21.minutě už to bylo 3:0 a hostům z Újezda hrozil pořádný výprask. Pak se však náš brankostroj zasekl a po přestávce dokonce hosté v oslabení dokázali výsledek korigovat na 3:1.

První rohový kop patřil sice hostům, ale hned z protiútoku jsme do šance z brejku šli my. Merta však akci zbrzdil a bylo po naději. V 5.minutě už Merta z levé strany zacentroval, do vzduchu se vytáhl Skála a hlavou poslal míč do sítě. Vzápětí hostům unikl po pravé straně Háša a Skála na jeho přízemní centr jen o centimetry nedosáhl. V 16.minutě poprvé vystřelili i hosté, ale Kovářův přímý kop byl nepřesný. Naopak za minutu jsme rozehráli rohový kop, Šrámak na míč nedosáhl, Merta jej hlavou poslal před branku a tam důrazný Čížek rybičkou přidal druhou branku. Ve 20.minutě přišla chyba v naší defenzivě, ale Marešovu tutovku reflexivně likvidoval Šokoďko. A tak jsme opět udeřili my. Skála vysunul po pravé straně Nováka, ten se prosadil přes Mináře a podél Šrámka poslal míč do tyče a do branky. Ve 26.minutě jsme předvedli šikovný signál z rohového kopu, za hranicí šestnáctky se do míče opřel Klíma, ale trefil jen nohy Šrámka. Závěr poločasu patřil hostům, ale pokusy Kováře a Mareše v poklidu likvidoval Šokoďko.
Kdo z našich příznivců čekal brankové hody i po přestávce, musel být zklamán. Přenechali jsme iniciativu hostům, kteří toho však dopředu naštěstí moc nevymysleli. My jsme dvakrát zahrozili z brejků. Nejprve těsně vedle pálil Merta a po úniku Nováka jeho přihrávku před branku nikdo nedorazil. V 60.minutě hostující Kohout poslal k zemi Erlera a po druhé žluté kartě musel trávník opustit. Paradoxně v oslabení hosté skórovali. Čížek ztratil v rozehrávce míč, Kovář poslal do úniku Mareše a ten sám proti Śokoďkovi nezaváhal. To však bylo ze strany hostů vše. V první minutě nastavení jsme mohli zvýšit, ale Novák po přesném centru střídajícího Roubíčka sám proti Šrámkovi neuspěl.
Pavel Loukota (Újezd n.L.): V první půli jsme dělali velké chyby v obraně a domácí je trestali. Po třetí brance bylo prakticky rozhodnuto. Po přestávce přišlo zlepšení, ale domácí nám to také usnadnili, protože se zatáhli. Od Kohouta to byla nekázeň. Příčinou porážky byl náš naivní výkon v první půli.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Vyšel nám úvod zápase a v koncovce jsme byli efektivní. Po přestávce jsme přestali hrát dopředu a nakonec si i od oslabeného soupeře nechali dát gól. To se nesmí stát. Druhý poločas mě zklamal. Musíme se z toho poučit.