Tříbodový start do jara

Ještě v sobotu to vypadalo, že nás nebude ani jedenáct. Pak se přece jen dali do kupy Ivan Merta a Tomáš Skála a na lavičku vedle Krupičky a Tomka usedli dorostenci Šindelář s Rajským. Kluci zamakali a zaslouženě vyhráli. Na Újezd se nám prostě daří.

Ještě v sobotu to vypadalo, že nás nebude ani jedenáct. Pak se přece jen dali do kupy Ivan Merta a Tomáš Skála a na lavičku vedle Krupičky a Tomka usedli dorostenci Šindelář s Rajským. Kluci zamakali a zaslouženě vyhráli. Na Újezd se nám prostě daří.

Aktivněji začali zápas domácí. Vypracovali si dvě standardní situace, ale ani po jednom z rohů nic nevytěžili. V 9.minutě zacentroval z levé strany Zahradník, odražený míč se dostal k Časkovi, který zamířil přesně k tyči, ale Šokoďko konečky prstů vytlačil míč na tyč. Do hry se pomalu dostávali i my. Sigan se zastřeloval nepřesně a po jeho pasu před Mertou zachraňoval trochu se štěstím Bašta.
Větší aktivita se po dvaceti minutách definitivně přesunula na naše kopačky. Stolfovu střelu kryl Bašta a ve 27.minutě mu pomohlo po dělovce Klímy břevno. Ve 31.minutě jsme rozehráli rohový kop, ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Čížek a propálil míč za Baštova záda.
Pak přišla 42.minuta a s ní fotbalová paráda Ríši Valouška. Postupoval s míčem nikým neatakován, ze třiceti metrů vypálil a Bašta se natahoval marně. Míč mu zapadl přesně do šibenice.
Po přestávce jsme mohli svůj náskok pojistit. Už ve 46.minutě vyrážel Bašta tvrdou střelu Merty a Klímova hlavička skončila těsně mimo branku. Přímý kop Sigana mířil do zdi. V 64.minutě nabídl Klíma tutovku Stolfovi, ten však z pěti metrů branku přestřelil. Domácí byli dopředu prakticky neškodní. Jen Časko z přímého kopu mířil nad branku a hlavička Škody skončila v náruči Šokoďka. V 66.minutě však přišla chyba naší obrany, na hranici vápna se uvolnil Škoda. Jeho střelu Šokoďko vyrazil a dorážka Mareše skončila v síti. Bohužel pro domácí stál Mareš v ofsajdu. V 68.minutě podržel domácí, po dělovce Řezáče, golman Bašta. Opět mimo tyče hlavičkoval Klíma. Na druhé straně Šokoďko vyrazil tvrdou střelu Zahradníka. V 77.minutě unikl domácí obraně Sigan a Zeman na hranici vápna zatáhl za záchranou brzdu. Z přímého kopu jsme nic nevytěžili. Když i další hlavičku Klímy vyrazil Bašta, přece jen se gólu dočkali domácí.
Ve druhé minutě nastavení nejdříve Mareš hlavičkoval do břevna a po následném rohovém kopu se hlavou zblízka prosadil Škoda. Už jsme jen rozehráli a pískal se konec. Tři body se stěhují na Zličín!
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Měli jsme velké problémy se sestavou. Ti co nastoupili odvedli dobrou práci. Takovýhle start do sezony vždycky pomůže. Škoda zbytečně inkasované branky a řady neproměněných šancí.
Pavel Loukota (Újezd n.L.): Asi do 20.minuty jsem hráli dobře a Časko nastřelil tyč. Pak nás soupeř začal přehrávat a dal dva góly. Za tohoto stavu už byl Zličín po přestávce lepší a měl další šance. Dokázali jsme sice v nastavení výsledek korigovat, ale musím uznat, že Zličín vyhrál zaslouženě.