Tříbodový start do jara!

Na malé umělé trávě ve Šterboholích a za silného větru jsme první jarní zápas proměnili ve tři body a postup na třetí místo. Rozhodla o tom fotbalová chytrost Míry Nováka, který rychle zahrál přímý kop a domácí, dřív než zareagovali, viděli míč ve své síti.

Na malé umělé trávě ve Šterboholích a za silného větru jsme první jarní zápas proměnili ve tři body a postup na třetí místo. Rozhodla o tom fotbalová chytrost Míry Nováka, který rychle zahrál přímý kop a domácí, dřív než zareagovali, viděli míč ve své síti.

Zápas začal obrovskou chybou Mlejnka a novic v domácím dresu Brych (na podzim hrál u nás ve Zličíně) měl cestu k naší brance otevřenou. Našeho mladého golmana Vojtu Zacha sice prostřelil, ale branku minul. V 10.minutě jsme byli blízko gólu my, když si za obranu na přihrávku Nováka naběhl Čížek, ale Kopecký vyběhl včas a jeho hlavičku stačil zlikvidovat.
Domácí, hnáni silným větrem, nakopávali dlouhé míče do šestnáctky a po jednom z nich se dostali do vedení. Přímý kop z půlky poslal do šestnáctky Minář. Roubíček nepokryl Daníčka a ten hlavou zakroutil míč do opačného kouta naší branky. Odpověděli jsme stejnou zbraní. Běžela 35.minuta, když se dlouhý míč z přímého kopu snesl do šestnáctky domácích, ti ho nedokázali odkopnout. Míč se nakonec odrazil k Zahálkovi, který ho propálil do sítě. V závěru poločasu si Zach poradil s přímým kopem domácího Kováře a ve 43.minutě se volný před domácí brankou ocitl opět Zahálka, ale míč nezkrotil.
Hned v první minutě druhé půle jsme zahrávali rohový kop, míč propadl až na zadní tyč k volnému Čížkovi, ten z voleje branku netrefil. Dál jsme byli aktivnější a Merta z přímého kopu pálil do zdi. A v 58.minutě se do koncovky neprodral důrazný Čížek. Domácí kontrovali pohotovou střelou Mareše, která naší branku minula.
Rozhodující okamžik přišel v 75.minutě. Středem hřiště postupoval Žák, byl faulován, dostal výhodu, ale přihrávku na Nováka poslal do ofsajdu. Sudí Formánek odpískal předchozí faul, což domácí dokonale zaskočilo, ne však Nováka. Ten si míč rychle postavil na místo přestupku a po větru takřka z půlky poslal míč do sítě. Kopecký stojící na hranici šestnáctky jeho úmysl pochopil pozdě. V 81.minutě jsme předvedli rychlou akci po levé straně. Merta uvolnil Čížka, ten ideálně předložil míč Novákovi, který jej však trestuhodně z několika metrů napálil nad branku. A to nás mohlo mrzet. V poslední minutě pálil domácí Zahradník z přímého kopu a byl z toho roh, ale naše hostů složitou situaci dokázala vyřešit a po dalším rohovém kopu už se pískal konec. První jarní tři body jsme odvezli na Zličín.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Malé hřiště silný vítr, to nebylo o fotbale. Myslím, že jsme celý zápas byli fotbalovější, snažili jsme se kombinovat, ale v těchto podmínkách to bylo těžké. Měli jsme i více šancí, takže si myslím, že výhra je zasloužená.
Miroslav Kopecký (Újezd n.L.): Jsem zklamaný, prohráli jsme si to sami vlastníma chybama. Prohrát jsme si nezasloužili, remíza by byla spravedlivá.