Tři body po nepřesvědčivém výkonu…

V 15. kole Pražského přeboru mladšího dorostu jsme v neděli 29. 4. 2018 hostili mužstvo Sokola Kolovraty.

Po nepřesvědčivém výkonu z minulého týdne ( druhý poločas s Duklou JM ) jsme měli co napravovat, ale úvod zápasu tomu vůbec nenasvědčoval. Hned v první minutě totiž inkasujeme, když chlapci včetně gólmana si to ještě asi nestačili všechno říct – naše koncentrace na zápas je prakticky nulová !!!    Naštěstí to byl teprve úvod zápasu a kluci se začali dostávat  do tempa,  a o chvilku později se nám podaří vyrovnat. Palivec našel přesnou přihrávkou Tsebera, který rychle zatáhl do vápna a přesnou přihrávkou našel Kartáka, který nekompromisně zakončil – 1:1. Naše další dvě příležitosti zůstaly nevyužity, ale hru jsme kontrolovali a jedině nepřesnost na naších kopačkách byl náš největší soupeř. Asi nejhezčí akce zápasu přišla ve 37.minutě. Bartoška na polovině hřiště získal míč a přesnou kombinací s Tseberem se dostal až do vápna, kde s přehledem zakončil 2:1. V poslední minutě se vyznamenal Budský v naší brance, kdy skvělým zákrokem zneškodnil gólovou střelu hostujícího hráče a tím odčinil své zaváhání z úvodu zápasu.

Druhý poločas začal šancí Kolovrat, ale trestný kop z nebezpečné vzdálenosti nevyužili. A tak udeřilo na druhé straně. Aktivní Tseber našel přesnou přihrávkou Holakovského, který z hranice vápna střelou na zadní tyč zvyšuje na 3:1. Pojistit vedení mohl Karták, ale jeho střelu z trestného kopu zastavila tyč. Další naše příležitosti, které měli Palivec, Adam nebo Votava zůstaly bez brankového efektu a když velkou příležitost hostí opět skvělým zákrokem zmařil Budský, skončil zápas naším dvoubrankovým vítězstvím.  Bohužel ani v tomto zápasu jsme herně nepřesvědčili a víme, kde jsou naše slabiny, proto jediným pozitivem jsou další tři body…

Pražský přebor, 17. kolo, neděle 13.5.2018, 15:00

FC Zličín 3:1 Sokol Kolovraty

Branky 7. Karták, 37. Bartoška, 43. Holakovský - 1. Heliman.