Třetiligový Motorlet nad naše síly

V dalším přípravném zápase jsme se střetli na krásném trávníku v Chotči s nováčkem třetí ligy Motorletem. Ten už za týden čeká ostrý start do soutěže. My jsem přesně v polovině přípravy. Favorit z Jinonic nás nakonec porazil 3:1.

První střela na branku patřila hráčům Motorletu, ale skončila mimo tyče. My jsme si první šanci připravili po akci na levé straně. Klíma poslal prudký centr před branku, ale ani Luňák, ani Novák na něj nedosáhli. Přišla 12.minuta a s ní gól v naší síti. Domácí rozehráli vtipný signál z rohového kopu a střela Vincence trochu smolně proklouzla mezi Čížkem a Šokoďkem do sítě. Další šanci soupeře zachránil v poslední chvíli Valoušek. Pak jsme se opět ke slovu dostali my. Střelu Čížka musel vyrážet brankář Foferka a ten si za několik minut poradil i s pokusem Nováka. V poslední minutě první půle Mlejnek v poslední chvíli vložil nohu do gólové střely domácího Karbulky.
Po přestávce přišly čtyři změny v sestavě a nakonec i vyrovnání. V 51.minutě domácí chybovali v rozehrávce, do volného prostoru na pravé straně si naběhl Stolfa a přesným centrem našel Nováka. Ten hlavou s přehledem uklidil míč do sítě. Naše radost neměla dlouhého trvání. V 57.minutě se na levé straně nechal lehce obelstít Klíma a zpětnou přihrávku napálil do branky Hoareau. V 65.minutě Skála poslal po levé straně do úniku Nováka, jeho levačka však cíl nenašla. Naopak v 70.minutě propadla tentokrát pravá strana naší obrany. Strnad měl čas přesnou přihrávkou najít před brankou opět Hoareua a ten propálil Šokoďka potřetí. Dvě minuty před koncem ztratil míč v rozehrávce Skála, Hoareau upaloval sám na Šokoďka, udělal mu kličku, ale Mlejnek se vrátil včas a na brankové čáře míč odpálil. Pak už se pískal konec.

Sestava FC Zličín: Šokoďko – Valoušek (46. Červený), Mlejnek, Zahálka, Klíma (75. Valoušek) – M. Erler (83. Luňák) – Luňák (46. Stolfa), Žák, Čížek – Váňa (46. Skála) – Novák.