Třetí zápas = třetí výhra !

Ve třetím jarním kole nás čekal další, pro nás veledůležitý zápas a to s mužstvem FA Praha, který se odehrál na travnatém hřišti v Čakovicích. Přes aprílové počasí, které jsme během zápasu měli – sluníčko, vítr, kroupy, sněžení a zase slunce  , se hrálo na dobrém terénu.

Před zápasem jsme řešili pro mě nepochopitelné problémy (jeden zaspí, druhý jede na úplně jiné hřiště !!!)  a tak příprava na zápas byla hodně zkrácená. Kluky jsme nabádali k maximální koncentraci a hlavně vyvarovat se individuálních chyb. Vstup do zápasu se nám tentokrát podařil. Střela Šídy šla ještě nad, ale v 9.min., Kolář šikovně našel Zimu, který se svojí nebezpečnou levačkou opřel z poza vápna do míče a jeho křižná střela byla gólová 0:1. Další příležitosti měli Kolář a Urlas, ale domácího gólmana nepřekonali. Pak přišly dvě šance domácích. S první si Budský poradil a při té druhé mu pomohlo břevno jeho branky. Ve 21. měl další příležitost Zima, ale střílel nad. Pěknou akci po pravé straně jsme předvedli ve 34.minutě, kdy po pravé straně odcentroval Vinš, ale jeho dobrý centr byl na poslední chvíli odvrácen na roh. V poslední minutě prvního poločasu jsme měli ještě výhodu rohu, který dobře zakončoval Horák, ale jeho hlavička šla kousíček nad! První poločas jsme odehráli velice solidně a byla jen škoda, že jsme naši převahu nevyjádřili ještě více brankově!

I přes nabádání hráčů o přestávce, jsme vstup do druhého poločasu nezvládli a byli to domácí, kteří přebrali aktivitu. Paradoxně naše druhá branka přišla v 52.min., kdy Horák zahrával standartní situaci z pravé strany, odhlavičkovaný míč se dostal k Zimovi, který pohotově zakončoval. Jeho přízemní střelu domácí gólman neudržel a vyražený míč se dostal k Adamovi, který dorážel do prázdné branky 0:2. I přes dvoubrankové vedení byli domácí více na míči a zejména po naší levé straně hodně zlobili. Naštěstí celá defenzíva v čele s Horákem, fungovala na výbornou a veškeré pokusy dobře řešila, a tím zabraňovala vytváření příležitostí domácích. Naše příležitosti přicházeli jen z brejků, ale Zíma ( 3x ) Urlas ani Kolář je nevyužili. Když už se zdálo, že zápas dotáhneme do bezproblémového konce a Budský si ,,vychutná“ dobrý pocit z vychytané nuly ,( moc jsme mu to přáli ), přišla 77.min a zbytečný faul Šídy kousek za naším vápnem. Domácí hráč to na mokrém terénu zahrál dobře a na mokrém terénu přelstil našeho gólmana 1:2. Domácí  ,vzkřísili“ naději alespoň na bod, ale již jsme jím ani žádný náznak šance neumožnili a zápas dotáhli do vítězného konce. Musíme si vzít poučení z druhého poločasu, který se nám herně vůbec nepovedl a je velká škoda, že jsme k tomu nepřistoupili stejně jako k prvnímu poločasu! Pro nás tři těžké zápasy máme za sebou a zvládli jsme je na 100% a za to klukům patří poděkování. To znamená, že jsme uhráli to, co jsme chtěli a i když nás teď čekají mužstva z horní poloviny tabulky, musíme jít zápas od zápasu a uvidíme …

Pražský přebor, 14. kolo, neděle 23.4.2017, 10:30

Fotbalová akademie Praha 1:2 FC Zličín