Třetí místo na turnaji v Chýnově

K další přípravě vyjelo naše „áčko” na jednodenní turnaj do jihočeského Chýnova. Vedle nás a domácího Chýnova (jihočeský přebor) se turnaje ještě zúčastnila mužstva Soběslavi a divizního Pelhřimova. A právě kombinovaný tým Pelhřimova byl naším soupeřem v boji o postup do finále.

Zápas, který se hrál na 2×35 minut, jsme nezačali vůbec špatně. Šikovně se uvolnil Novák, naservíroval míč Roubíčkovi, ale jeho střelu golman Pelhřimova vyrazil. Ten si poradil i s dorážkou Valouška. Vzápětí střílel Novák mimo tyče. I třetí zajímavá akce patřila nám. Klíma uvolnil Nováka, míč putoval přes Čížka k Erlerovi, ale ten v koncovce selhal. Hosté mohli z první akce skorovat, ale pomohlo nám břevno. Dál jsme produkovali ofenzivní fotbal. Střela Valouška prolétla těsně nad brankou a hlavička Čížka po rohovém kopu skočila „koníčkem” přes břevno.
Přišel prudký liják a po něm i první gól. Bohužel v naší síti. Šimonovský na pravé straně obrany na mokrém trávníku podklouzl a Papež přesným lobem překonal vybíhajícího Rosendorfa. Do přestávky jste stačili vyrovnat po přesné hlavičce Čížka.
Po přestávce jsme přidali druhý gól po chybě obrany Pelhřimova, ale sudí pískal faul, který viděl jen on. Hra v poli byla vyrovnaná. Bohužel jsme nezvládli koncovku utkání. Tři minuty před koncem přišla chyba středu obrany a Dvořák ji potrestal. V poslední minutě chyboval Lukáš Žák a Dýnek definitivně rozhodl o postupu Pelhřimova.

Sestava FC Zličín: Rosendorf – Šimonovský (36. Červený), Mlejnek, Žák, Klíma – Valoušek, Roubíček, Čížek, Luňák – Erler, Novák.

Ve druhém zápas remizoval domácí Chýnov se Soběslaví 2:2 a do finále nakonec postoupil až na penalty. V souboji o třetí místo nás tak čekala Soběslav.
V tomto zápase dostali příležitost další hráči. Utkání , tentokrát na 2×40 minut, pro nás nezačalo dobře. Ofsajdová past sklapla naprázdno a Hanzal poslal Soběslav do vedení. Postupně jsme si vytvořili převahu, ale gól dlouho nepřicházel. Po akci Stolfy před brankou na přihrávku nedosáhl Víger. Ve 22.minutě byl u míče opět Stolfa, přiklepl míč Brychovi a ten přesnou střelou vyrovnal. Ještě do přestávky byl v šanci opět Víger, ale v dorážce opět neuspěl. Na levé straně se šikovně uvolnil Půček, ale zbrkle z těžkého úhlu pálil nepřesně.
Po přestávce náš tlak pokračoval. Nepřesný centr Půčka nakonec získal Novák, ale byl z toho jen roh. Pak po centru Stolfy Novák hlavou zamířil jen do spojnice břevna a tyče. Hned z protiútoku i nám pomohla branková konstrukce. Vzápětí se prosadil Novák, ale trefil jen brankáře Soběslavi. I v další šanci byl Novák. Obešel i brankáře, ale trefil jen vracejícího se obránce a odražený míč poslal Stolfa hlavou nad opuštěnou branku. Po další rychlé akci unikl Brych, trefil opět jen brankáře, ale z dorážky už zajistil vedení 2:1. Z dalších brejkových akcí jsme mohli zápas definitivně rozhodnout, ale nepovedlo se. Naopak v předposlední minutě přišlo zaváhání, Koblic podcenil centrovaný míč a Janovský hlavou vyrovnal. Hned po rozehrání se těsně před šestnáctkou opřel do míče Novák a přesnou ranou strhl vítězství na naší stranu.

Sestava FC Zličín: Thim – Valoušek, Červený, Šindelář, Krupička – Stolfa, Hlava (55. Klíma), Koblic, Půček (55. Luňák) – Brych, Víger (40. Novák).

V turnaji jsem tak skončili na třetím místě. Ve finále pak Pelhřimov přehrál pořádající Chýnov 3:1 a stal se vítězem celého turnaje. Turnaj se hrál pod patronací starosty Chýnova a senátora Pavla Eiberta.