Šťastný bod z Ďáblic!

V další kole jsme zajížděli na půdu Ďáblic. Nečekal nás snadný zápas, a to hned ze dvou důvodů. Prvním byl velký počet omluvenek našich kluků a druhým výrazné posílení domácího týmu staršími hráči.

První poločas byl jeden z nejhorších, které jsme v podzimní části předvedli. Kromě úvodní desetiminutovky, kdy jsme měli převahu a vypracovali jsme si i vyloženou šanci, když Šimon trefil po centru Tobiáše břevno, jsme nic nepřevedli. Soupeře jsme pozdě dostupovali, nesbírali jsme odražené míče. Celkově mi u kluků chyběla odvaha, sebevědomí a především kvalita. Domácí si vytvořili soustavný tlak, který ale nedokázali zužitkovat gólem, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:0.

V kabině jsme si něco řekli, přeskupili řady a šli do druhého poločasu. Úvodních 15 minut druhé půle nám vyšlo skvěle. Zásluhou Sojkyče a Jakuba jsme se ujali dvoubrankového vedení a měli jsme šanci přidat, nejspíše definitivní, třetí pojistku. Nestalo se, a tak přichází z rohového kopu trest, 1:2. V této fázi se hrála nakopávaná, kdy jak domácí, tak my jsme nebyli schopni vytvořit kloudnou akci. Klíčový moment nastal v 63. minutě, kdy kvůli zranění musel odstoupit Kuba a naše obrana tak dostala výraznou trhlinu. Od této chvíle jsme se pouze bránili a čekali, jestli přijde trest, nebo to dokážeme ukopat. Ďáblice díky své výškové i silové převaze si vytvářeli tlak především standartními situacemi a když v 78. minutě dokázali ještě jednu využít, uzavřeli tak skóre na konečných 2:2.

Dnes se bohužel sešlo všechno špatně. Jak Sádlis, tak alternující Pavlík nemocný, zbytek mimo Prahu a na výkonu to bylo znát. Chyběl nám důraz, rychlost, přesnost a hlavně kreativita. Zaostávali jsme v důležitých atributech a bohužel, jen bojovnost, dnes nestačila. Mrzí mě především inkasované góly po standartních situacích, neboť to je o osobní odpovědnosti kluků, kteří ji dnes neměli.

Bod musíme brát, dnes jsme si totiž, ačkoliv jsme vedli 2:0, nezasloužili bod žádný. Držíme tedy čtyřzápasovou sňůru zápasů bez porážky, a to je to jediné, co nás z dnešního zápasu může těšit.

Kluci si musí sednout na zadek, začít především u sebe. Tvrdou prací na tréninku, i mimo trénink. Samo totiž nic nepřijde.