Starší dorost zahájil vítězstvím

Starší dorostenci se v sobotu vrátili ze soustředění a v neděli je čekal úvodní duel s Trojou. Soupeř přijel kompletně s ročníkem 1992 a tak naše mladíky nečekalo nic jednoduchého.

Kluci zápas začali dobře. Už v 8.minutě zatáhl míč Maxmilián, ale Bára na jeho přihrávku nedosáhl. K úspěchu nevedla ani podobná akce Šindeláře. Ve 12.minutě Tichý šikovně uvolnil Báru, ale ten samostatný nájezd na branku nevyužil, když zamířil mimo tyče. Pak jsme chybovali a hostující Žižka spálil tutovku, když naší branku zblízka přestřelil. V 19.minutě už jsme šli do vedení. Urban ideálně namazal Maxmiliánovi a ten s přehledem zakončil. Když jsme během deseti minut přežili tři tutovky hostů přišel druhý úder. Po rohovém kopu se míč odrazil k Hájkovi a ten ho uklidil do sítě. Minutu před přestávkou ještě Maxmilián po úniku z pravé strany trefil tyč.

Po půli jsme se bránili aktivnějšímu soupěři, ten byl naštěstí v koncovce bezzubý. Až v 68.minutě jsme opět ohrozili branku, když z dálky napřáhl Jícha a zatřásl břevnem branky Troje. Definitivně se zápas zlomil v 84.minutě Černý vybojoval míč, naserviroval jej Maxmiliánovi a ten s přehledem přidal třetí gól. Za dvě minuty se radovali z gólu i hosté, když Smutného překonal technickou střelou Žižka, ale poslední slovo měl Dan Černý. Nejmladší hráč na hřišti mazácky využil svou šanci a upravil na 4:1.

Trenér Josef Tóth: Po soustředění, kde jsme přišli o několik zraněných hráčů, jsem tušil, že to nebude jednoduché. Kluci však zabojovali a zápas zvládli. Musím jim poděkovat, udělali mi radost.

Fincentrum přebor dorostu, 1. kolo, neděle 22.8.2010, 17:00

FC Zličín 4:1 Sokol Troja