Starší dorost přezimuje na třetím místě

Poslední podzimní utkání sehrál starší dorost za krásného slunného dne a za takřka letních teplot na hřišti Hajů. A zakončil jím úspěšnou podzimní část sezóny.

Samotné utkání bylo velmi bojovné. První poločas začal z naší strany náporem, kdy hned v úvodní minutě se dostal došance Bára. Z levé strany Urban poslal na branku střílený centr, který golman domácích Voska vyrazil a právě Michal Bára se snažil dorážet, ale přes lěžícího golmana a obránce z malého vápna nedokázal míč propasírovat do sítě. V 7. minutě se opět ukázal Urban, který dostal pas za obranu, s míčem se ale dostal moc z úhlu. I přes to se snažil vystřelit a branař hájů Voska musel opět zasahovat, tentokrát vyrážel na roh. Další akce, která stojí za zmínku, již byla gólová. Ve 27. minutě Reitermann prodloužil hlavou ve výskoku volný kop rozehraný od Hájka, k míči se dostal Urban, který se uvolnil a z malého vápna prostřelil po zemi k pravé tyči brankaře Hájů - 0:1. Ve 35. minutě byl u míče opět Urban, který však byl faulován u pokutového oblouku. Míč si postavil Jícha, obestřelil zeď, ale jeho střela skončila těsně vedle Voskovy branky. Ve 42. minutě jsme se mohli radovat z další branky. Na centr si před branku domácích naběhl Reitermann a hlavičkou obloučkem překonal vyběhnutého golmana domácích - 0:2. Brankou do kabin první půle skončila.

Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění. O fotbale se nedalo oboustranně skoro ani mluvit, jedninou výjimku snad předváděl střídající hráč domácích Jiří Dorazil, který nastoupil do druhé půle a jehož přihrávky a některé střelecké pokusy byly velmi nebezpečné. Naší nedůslednosti a chyb Háje využily v 70. minutě utkání. Po rozehrání volného kopu právě Dorazilem došlo před naší brankou k několika nedorozuměním obránců s golmanem Smutným, míč se odrazil od naší levé tyče a následně míč do naší branky dorazil domácí kapitán Jakub Novák - 1:2. Skoro z následného protiútoku jsme ale zahrozili my. Rohový kop na malé vápno zakončoval Bára do golmana, od kterého se míč odrazil k Ondrovi Jíchovi a ten nedokázal z 10 metrů golmana Vosku společně s obránci prostřelit. V 79. minutě měli velkou šanci vyrovnat opět domácí. Bára třikrát fauloval netakticky v blízkosti našeho pokutového území a po posledním jeho faulu z 20 metrů střílel již zmiňovaný Dorazil doprostřed branky, ale tak prudce, že Smutný míč pouze vyrazil před sebe a následně se štěstím míč chytil před dobíhajícím útočníkem Hájů. I přes naši pasivitu jsme dokázali zvýšit. V 82. minutě šel důrazně do souboje s golmanem domácích Urban, donutil jej v rychlosti odkopnout míč, ale pouze k Reitermannovi, který z první pálil a krásnou střelou do šibenice zvýšil na 1:3. Poslední šanci utkání měli opět domácí, konkrétně Linhart, který po další chybě našich obránců z velkého vápna úplně osamocen střílí těsně nad břevno Smutného branky. Do konce utkání se dále nic nestalo a tak si z Hájů odvážíme tři body.

Josef Tóth (trenér FC Zličín): Na první poločas se dalo ještě docela koukat, ale druhá půle byla oboustranně strašidelná a k fotbalu měla daleko. I přes to jsme tady ale zvítězili a zisk 31 bodů za podzim je velkým překvapením pro všechny a je to hodně nad náš plán, který jsme měli před sezónou. Klukům jsme s vedoucím slíbili příspěvěk do jejích týmové kasy, když budou mít po podzimu více jak 29 bodů a oni to splnili, musímeplatit. Musím ale všem klukům poděkovat za jejich výkony a za úspěšný podzim.

Fincentrum přebor dorostu, 13. kolo, neděle 14.11.2010, 14:00

FC Háje Jižní Město 1:3 FC Zličín