Sráží nás individuální chyby!

V prvním mistráku nás čekal soupeř z nejtěžších, Libuš. Minulý rok nám stejný soupeř uštědřil debakl 0:14. Kluci za rok udělali velký pokrok, stále nás ale sráží stejné chyby.

Před zápasem jsem u kluků viděl natěšenost, soustředěnost a chuť do zápasu. Do zápasu jsme vstoupili dobře a drželi míč na svých kopačkách. Pak ale přišla příliš velká mezera mezi našimi stopery, kterou Libuš využila, 0:1. Kluky tato laciná branka nepoložila a stále jsme to byli my, kdo režíroval tempo hry. Své šance ale bohužel neproměňujeme. Pak přišel klíčový okamžik zápasu. Rozhodčí nám neuznal jasný vyrovnávací gól na 1:1. Tento moment ovlivnil další průběh utkání. Kluci byli psychicky dole a hosté toho dokázali využít, když trestali naše individuální chyby. Poločas tedy skončili stavem 0:3.

V kabině jsem se snažil kluky psychicky zvednout a zápas nevzdávat. Sami ale cítili velkou křivdu. Druhý poločas už byl v režii hostů. Kluci byli zamlklý s hlavami dole. Takto je na hřišti vidět nechci. Nebyli jsme si schopní přihrát, náš pohyb byl pomalý. V soubojích jsme si počinali laxně a nedůrazně. Po dalších našich zkratech se nakonec skóre zastavilo na stavu 0:5.

Je potřeba se odpíchnout od první půle. Kluci chtěli, měli dobrý pohyb, kvalitní mezihru. Dopláceli jsme ale na špatné zakončení. V soubojích si počínáme stále nedůrazně až naivně. Po neuznané brance jsme se složili psychicky. Na jednu stranu to chápu, na druhou je potřeba být během zápasu mentálně silní. Je potřeba nepropadat panice, zároveň si ale vyříkat chyby a neopakovat je, zvláště ty jednoduché a z mého pohledu laciné. Sami se na branku strašně nadřeme a soupeři je darujeme na zlatém podnose.

Kluci, hlavu vzhůru. Rozhodně ale chyby v dnešním zápase nesmíme přejít. Zanalyzujeme si je a v tréninku se na ně zaměříme. Zápasů je před námi ještě dost, čili s chutí do další práce.