Sousedské derby s Motorletem

Ve středu 8. června vybojovalo naše A mužstvo v předehrávaném utkáni na hřišti Motorletu další bod. Sousedé z jedné části Prahy, ne však sousedé v tabulce sehráli vyrovnané utkání. Propastný rozdíl 42 bodů, který hovořil ve prospěch Motorletu, nebyl na hře znát. Mírnou převahu domácí nedokázali zužitkovat, když naši hráči disciplinovaně plnili pokyny trenéra.

Ve středu 8. června vybojovalo naše A mužstvo v předehrávaném utkáni na hřišti Motorletu další bod.  Sousedé z jedné části Prahy, ne však sousedé v tabulce sehráli vyrovnané utkání. Propastný rozdíl 42 bodů, který hovořil ve prospěch Motorletu, nebyl na hře znát. Mírnou převahu domácí nedokázali zužitkovat, když naši hráči disciplinovaně plnili pokyny trenéra.

Již ve 4.minutě musel po centu z levé strany zasahovat náš brankář D.Schopf. V následující minutě zatáhl svým typickým způsobem míč před branku domácích A.May, jeho centr však A.Redžič nedokázal úspěšně zakončit.

V 15.min. zakončoval aktivní May další akci střelou ze strany, brankář domácích P. Vácha bez problémů kryl. V 18. min. našel centr Maye Redžiče, jeho hlavička skončila nad brankou.

V 21. min. kopali domácí roh z pravé strany, předvedly perfektní signál , kdy pustili míč na zezadu nabíhajícího stopera. Ten však slabší střelou doprostřed branky Schopna nepřekvapil. Z následujícího protiútoku, který rychle rozehrál Valoušek, výborně unikl May, perfektně obehrál domácího Dejla, nezištně našel Redžiče a ten se nemýlil a hlavou poslal míč do sítě a naše mužstvo do vedení.

Ve 27.minutě musel střídat pro obnovené zranění J. Šindelář. Na hřišti ho nahradil J. Maxmilián. Trenér Jarolímek přeskupil jednotlivé řady. Jak se ukázal pozdější průběh hry, byl Maxmilián posilou naší středové řady. Než se však naši hráči na nových postech stačili zorientovat, dostávali se pod tlak hráčů Motorletu Ve 33. min z brejku I. Merta střílel jen do rukou brankáře domácích. A do konce poločasu jsme se pak museli bránit rostoucímu tlaku domácích. V 35. min. obehrál J.Strnad R. Valouška, ale jeho prudký přízemní centr nenašel adresáta. Na nedůslednost v bránění jsme doplatili ve 36. min., kdy Brodského přízemní střela z 15 m skončila u pravé tyče naší branky a bylo vyrovnáno na 1:1. Do konce poločasu jsme byli pod tlakem domácích, několikrát musel razantně zasahovat Zahálka.

Do druhého poločasu jsme nastoupili důrazněji. Naše aktivita však nevydržela déle než 10 minut. Domácí se po chvíli vzchopili a hra odpovídala postavení v tabulce. Motorlet měl více ze hry, dokázal rychleji kombinovat a zejména pohybem hráčů bez míče značně převyšoval naše hráče. V 52. min. po centru domácích od pravého rohového praporku zachraňoval P. Šatný téměř na brankové čáře, kdy vyrazil před dobíhajícím útočníkem domácích míč nad naší branku. K vlastenci moc nechybělo. V 55. opět útok Motorletu z pravé strany, Schopf obtížnou situaci nadvakrát vyřešil. V 56. min. domácí poprvé střídali.V.Šafránka nahradil M.Glasnovič. V následující minutě zatáhl Zahálka míč před polovinu hřiště, jeho přesná přihrávka však Našla Redžiče v ofsajdu. V 60 min. šel sám na našeho brankáře J.Pyšek. Jeho vyložená šance však skončila střelou vedle levé tyče. V té době ještě nemohli domácí tušit, jak je tato promarněná šance a ještě několik dalších mohou nakonec mrzet. V 63. minutě tvrdě vypálil na naší bránu J.Brodský, J.Moudrý však nebojácně hlavou odvrátil nebezpečí. Domácí však v 65. minutě udeřili podruhé. J. Strnad obehrál Zahálku přesně našel J. Pyška a ten téměř do prázdně branky strhl vedení na stranu domácích 2:1. Útočné kombinace těchto dvou nejlepších hráčů Motorletu nás trápily i nadále. Naše obrana se dostávala pod trvalý tlak domácích. Pří plnění obranných úkolů se několikrát vyznamenal Moudrý, výborný svou poziční hrou a zákroky hlavou. Ještě zlepšit přihrávku a roste z něj opora zadních řad.

V 67. min. jsme střídali podruhé. Ze hry odešel A.Redžič a nahradil ho T. Skála. Jak se v závěru utkáni ukázalo, perfektní volba trenéra J.Jarolímka, jak to vídáme v anglické Premier League. V 70. min střídali domácí , Belána nahradil Sochr. Dvacet minut před koncem to vypadalo, že zase hrajeme odevzdaný fotbal, domácí se opakovaně dostávali do šancí, kdy zejména domácí Pyšek nebezpečně ohrožoval naši branku. Schopf si však vždy dokázal poradit. V 78. min. střídali domácí, Strnada nahradil Majerčík.

V 80. minutě museli nebezpečné situace před naší brankou řešit Zahálka a za okamžik i Valoušek. Naše mužstvo se však s nerozhodným výsledkem nespokojilo a využilo předčasného uspokojení Motorletu z průběžného výsledku. V 89. min. Skála vybojoval míč ve středovém kruhu, přesně přihrál do běhu Mertovi, ten míč perfektně zpracoval a v individuálním sprinterském souboji unikl obránci domácích a přesnou střelou rozvlnil branku domácích u pravé tyče a vyrovnal tak na 2:2. V poslední min. jsme ještě takticky střídali, když Adama nahradil Adam (Maye střídal Šimonovský). Téměř všem hráčům patří pochvala za bojovnost, kterou v tomto korektně vedeném utkání předvedli a také ji dokázali zúročit. Bod z posledního divizního utkání na hřišti soupeře je zasloužený.

PS.

Zdravíme touto cestu Aleše Rosendorfa (ved. A mužstva, brankáře B mužstva, trenéra nejmladších přípravek a také zuřivého reportéra našich utkání –jak to ten kluk všechno stíhá?) a přejeme mu brzké uzdravení.

Reportáž zpostředkoval předseda klubu Ing. Milan Šmíd

Divize A, 29. kolo, středa 08.6.2011, 17:30

Motorlet 2:2 FC Zličín

Branky 0:1 Rerdžič (21.min), 1:1 Brodský (36.min), 2:1 Pyšek (65.min), 2:2 Merta (89.min.)
Motorlet Vácha , Jirec, Zmeškal, Machurka (K), Šafránek (56.min Glasnovič), Pyšek, Dejl, Strnad (78.min Majerčín), Brodský, Vršek, Belán (70.min Sochr)
FC Zličín Schopf - Šatný, Zahálka, Moudrý, Šindelář J. (27. Maxmilián) - Valoušek, Merta, Žák, Háša - Redžič (67. Skála), May (90. Šimonovský)