Sousedské derby jsme zvládli na jedničku.

V předehrávce dalšího kola jsme hostili mužstvo Sokola Řepy. I přes velmi teplé počasí se hrál dobrý fotbal.

Do zápasu jsme vlítli doslova jako uragán, a kdybychom po úvodních deseti minutách vedli o tři branky, tak by se nikdo nemohl divit. Ale postupně. Ve 2.min.zatáhl míč po levé straně Baláž a jeho centr našel ve vápně dobře naběhnutého obránce Bartošku, který z ,,voleje“ míč trefil o pár centimetrů vedle, ale byla to skvělá akce. Ve 4.minutě se na vápně uvolnil Hnízdil, ale střela mu nesedla a gólman hostí Dejmek mohl prozatím zůstat v klidu. Říka se do třetice všeho dobrého a i teď to zafungovalo. V 8 min.se dostal do zakončení Baláž, ale jeho střela byla sražena. Naštěstí pro nás se odrazila za vápno, kde nabíhal aktivní Hnízdil a jeho umístěna střela, na kterou si brankář hostí  ,,sáhnul“, skončila pod břevnem 1:0. Další gólovka přišla v 10.min.když naběhnuvší Pešek na přihrávku za obránce nedal. Ve 12.minutě posunul Ďubašík míč z první na Baláže, který místo přehození vyběhnuvšího gólmana zvolil kličku, ale neúspěšně. V této fázi zápasu jsme byli jasně lepší a byla radost se na to koukat. Ve 23.minutě se svým důrazem ve vápně prosazoval Stemberk, když vybojoval míč a udělal kličku i brankaři . Když už chtěl zakončovat do prázdné branky tak byl evidentně stažen k zemi, ale rozhodčí Ticháček to asi proti zapadajícímu slunci neviděl ! Na náš výkon to ale nemělo vliv. Ve 25min.pálil Baláž z poza vápna těsně vedle. První větší šance hostí přišla ve 27min. ale brankář Masopust kryl. Ve 30.min. se dostal do zakončení Pešek, ale střela mu nesedla a hostující brankář s přehledem kryl. Když už se zdálo, že půjdeme do kabin s nejtěsnějším náskokem vybojoval míč ve středu hřiště kapitán Jíra a ,,milimetrově“ přesnou kolmou přihrávkou našel nabíhajícího Baláže, který se už nemýlil 2:0 !!!

Ve druhém poločase už tempo asi i díky teplému počasí polevilo, ale i tak se bylo na co dívat. I díky hostům, kteří už dokázali na náš systém reagovat a hrál se vyrovnanější zápas. Ve 49.kopali hosté ,,standartku“ kousek od vápna, ale naštěstí střela šla vedle. V 55min.se opět převedl náš brankář Masopust, který nepříjemnou střelou vyrazil roh. Poslední změna skóre přišla v 65min.když se podruhé v zápase prosadil Baláž, když zakončil svůj brejk ze středu hřiště 3:0. O osudu zápasu bylo rozhodnuto. Mužstvo hrálo uvolněně v pohodě a ještě dvakrát jsme se prezentovali pěknými kombinačními akcemi, které mě potěšily. Zápas skončil zaslouženým naším vítezstvím a věřím, že je to dobrá zpráva před posledními třemi zápasy, které nás čekají s mužstvy z čela tabulky. Nerad chválím, ale za dnešní herní výkon a nasazení v náročných podmínkách si zaslouží cele mužstvo velkou pochvalu. Závěrem, bych chtěl popřát hodně štěstí našemu gólmanovi Robertovi, kterého čeká operační zákrok a bude nám chybět. Věřím, že všechno dobře dopadne a zase v létě naskočí mezi nás a jeho výkony budou ještě lepší.

1. A třída skupina B, 19. kolo, čtvrtek 22.5.2014, 17:30

FC Zličín 3:0 Sokol Řepy