Souboj amatérů s profesionáli jsme prohráli

V Březiněvsi, kde rezerva Bohemians hraje proti nám nastoupilo hned deset jmen ze širšího kádru ligového áčka. Kůži jsme však neprodali lacino. Dokonce jsme se ujali vedení a ještě v 68.minutě to bylo 2:2. Pak ale přišly dvě chyby obrany a domácí definitivně zápas otočili ve svůj prospěch.

Ve 4.minutě jsme kopali roh, ale Čížek mířil nad branku. Za tři minuty měli stejnou výhodu domácí, ale také z ní nic nevytěžili. V úvodu zápasu byla překvapivě iniciativa na našich kopačkách. Další střelecký pokus Nováka skončil nad břevnem a po chybě domácí obrany a kombinaci Merty s Novákem střílel nad branku Klíma. Po další spolupráci našeho útočného dua se nakonec do koncovky Merta nedostal. Ve 30.minutě si vše vynahradil. Dlouhý pas Klímy mu hlavou sklepl Novák, Merta se protlačil přes Obermajera a sám proti Hlaváčkovi elegantním dloubáčkem poslal míč do sítě. Inkasovaný gól domácí probudil. Ve 36.minutě po zemi pálil Beránek, ale Šokoďka nepřekvapil. Za minutu si náš golman poradil i s přímým kopem domácích. Přesto se domácí vyrovnání dočkali. Ve 45.minutě Novák lehkomyslnou přihrávkou na půlce nabídl domácím brejk, na jehož konci byl ve vápně volný Podaný a přes vybíhajícího Šokoďka vyrovnal. Byl to jeho poslední kontakt s míčem. Po faulu Roubíčka totiž domácí připravovali jeho střídání a došlo k němu až po vstřelené brance. Bohužel pro nás.
Pět minut po přestávce už domácí vedli. Mach na hranici vápna uvolnil Gerasimova a ten propálil Šokoďka. Radost domácích trvala jen dvě minuty. V 52.minutě totiž unikal domácí obraně Merta a Obermajer jej zastavil jen za cenu faulu. K přímému kopu si míč připravil Skála a parádní ranou přes zeď nedal Hlaváčkovi šanci. V 62.minutě se snažil z půlky překvapit Hlaváčka Klíma, ale domácí golman byl pozorný. Za tři minuty se Merta zbavil Adjeiho, ten jej držel seč mu síly stačily, Merta přesto vystřelil, ale trefil jen vybíhajícího Hlaváčka. A zápas se začal lámat na domácí stranu. V 68.minutě domácí rozehráli rohový kop, naše obrana odvrátila míč jen na hranici vápna ke kopačkám Halamy a ten jej houštinou těl propálil do sítě. Za tři minuty přišla další chyba v rozehrávce, po pravé straně unikl Macháček, jeho přihrávku do vápna Žák jen ztlumil a dobíhající Gerasimov poslal míč bez přípravy přímo k tyči. Naše naděje na bodový zisk definitivně padla. V 88.minutě navíc Šatný v šestnáctce fauloval Očovana a Halama nařízenou penaltu bezpečně proměnil.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Přestože jsme prohráli, nemohu většině hráčů nic vytknout. Do 70.minuty jsme drželi krok a až poslední dvacetiminutovka ukázala rozdíl meti profesionálním hráčem a amatérem. Především v důrazu, síle, ale i v ovládání míče byli zkušenější hráči Bohemians lepší. Lituji branky, kterou jsme inkasovali v poslední sekundě 1.poločasu na 1:1. A také toho, že jsme nezískali body. Doplatili jsme na reprezentační pauzu, asi by to byl jiný zápas s béčkem. Brečet nebudeme, zaměříme se na vynikající Uhelné sklady, které hostíme příští sobotu.
Pavel Mráz (Bohemians B): Využili jsme ligové přestávky a měl jsem k dispozici deset hráčů z ligového kádru. Nebylo to jednoduché utkání. Zličín tady hrál velmi dobře a myslím si, že to bylo zatím nejlepší mužstvo se kterým jsme hráli. Stačili rychlostí důrazem dobře kombinovali. V závěru už se naše síla projevila a zlomil to až třetí gól.