Sobota patřila Příbrami

Zličínské áčko se utkalo s béčkem Příbrami, okolnosti se zdály příznivé, tým mladíků, příbramské áčko hraje odpoledne o bytí a nebytí v Gambrinus lize, takže nehrozilo, že by šel někdo z ligistů pomoci béčku. O to byl průběh a výsledek překvapující a pro nás krutý, obzvláště po poločase. Týmový výkon před domácími diváky byl, mírně řečeno, hodně slabý.

Zličínské áčko se utkalo s béčkem Příbrami, okolnosti se zdály příznivé, tým mladíků, příbramské áčko hraje odpoledne o bytí a nebytí v Gambrinus lize, takže nehrozilo, že by šel někdo z ligistů pomoci béčku. O to byl průběh a výsledek překvapující a pro nás krutý, obzvláště po poločase. Týmový výkon před domácími diváky byl, mírně řečeno, hodně slabý.

Ve 4. minutě Merta zkoušel štěstí z trestného kopu, ale s jeho tečovanou střelou si Krček poradil. V 7. minutě uvolnil Pazderník Mareše, ale toho vychytal Schopf. V 17. minutě zahrozili hosté, Pazderník z 30 metrů pálil, ale Schopf si v poklidu střelu pohlídal. Za tři minuty Doležal centroval a Mareš hlavičkoval vedle. V 21. minutě ze 30-ti metrů napřáhl Háša, jeho střela byla tečována a nadělala Krčkovi starosti, ten míč s námahou vytáhl na rohový kop. V 26. minutě se Merta uvolnil přes 3 obránce, předložil míč na vápno volnému Hášovi, ten volil ještě přihrávku na volného Šatného, ale jeho gólový pokus Krček nohama zlikvidoval. V 30. minutě hosté poprvé udeřili. Na Marešův centr si naskočil Jurdík, Háša míč nedoskočil, zpracoval a skóroval. V 33. minutě vracel Zahálkův centr před branku Šatný, ale Redžič míč nedokázal přesně usměrnit a Krčkovi tak usnadnil práci. Za minutu pálil Zahálka z trestného kopu z 35 metrů a Krček velmi nejistě zasáhl a míč se dokutálel na rohový kop. V 45. minutě centroval Šorna, Schopf míč netrefil a ten jen tesně minul naši svatyni.

 

V druhé půli nás Příbram nejen obrazně, ale i herně a výsledkově přejela. V 55. minutě si zrovna naše obrana dala oddechový čas, ale hosté toho nedbali a Jurdík na malém vápně se mohl Schopfa zeptat kam to chce. V 60. minutě napřáhl z 27 metrů Pazderník a orazítkoval spojnici naší branky. V 67. minutě hosté z obrovského závary vytěžili „jen“ střelu, kterou Zahálka zblokoval na roh. V 73. minutě se na vápně uvolnil Jurdík a jeho tvrdou střelu Schopf vyrazil na roh. V 77. minutě to bylo už 0:3. Zikán dostal ideální přihrávku do vápna a propálil Schopfa. V 80. minutě završil Jurdík hattrick. Hosté s námi sehráli v našem vápně bago a míč se objevil u volného Jurdíka, který tak mohl už potřetí v zápase snadno skórovat, snadnější hattrick v životě jistě nedal. V 84. minutě se na Schopfa řítil Soldát, ale minul Schopfovu branku. V 86. minutě hosté ze závaru vytěžili střelu, kterou Schopf pokryl. V 87. minutě jsme poprvé v druhé půli zahrozili i my. May s Maxmiliánem si vyměnili míč, Maxmilián našel volného Jana Šindeláře, toho ale vychytal skvělý Krček.

 

Hosté tak zcela zaslouženě vyhráli. A večer přišlo ještě důležitější příbramské vítězství v Gambrinus lize, které mělo punc ligové jistoty na příští ročník.

 

Aleš Rosendorf

 

A jak jste tento zápas viděli Vy? Vyjádřete se do komentářů pod článkem

Divize A, 26. kolo, sobota 21.5.2011, 10:30

FC Zličín 0:4 Příbram B

Branky 30., 55., 80. Jurdík, 77. Zikán
Žluté karty Merta
FC Zličín Schopf - Šatný, Zahálka "K", Moudrý, Valoušek - Háša, Adam, Merta, Žák - Redžič, May
Příbram B Krček - Doležal, Kvída, Ševr, Žáček - Kostorek (67. Soldát), Pazderník, Šorna, Mareš - Jurdík (81. Wágner), Krejčí (74. Zikán)
Rozhodčí Šafránek - Štuk, Hrubeš DS: Dostál
Diváci 100
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Schopf David 90 4 0 0
Valoušek Richard 90 0 0 0
Šatný Petr 90 0 0 0
Šindelář Jan 14 0 0 0
Zahálka Martin 90 0 0 0
Moudrý Jakub 90 0 0 0
Šindelář Michal 29 0 0 0
Adam Lukáš 61 0 0 0
Žák Lukáš 90 0 0 0
Háša Jiří 76 0 0 0
Maxmilián Jan 9 0 0 0
Merta Ivan 90 0 1 0
May Adam 90 0 0 0
Redžič Alen 81 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek
Tábor SK Benešov 0:0
SK Chabry Jiskra Domažlice 3:3
Votice Třeboň 4:0
Vlašim B Sezimovo Ústí B 1:3
Koloveč Strakonice 1:0
Bohemians 1905 B Hořovicko 0:0
SK Aritma C Motorlet 3:0