Sedmé utkání dorostu bez porážky v řadě

V desátém kole naši starší dorostenci přivítali na Zličínské umělé trávě tým Kačerovského GORDICU. A prodloužili svoji sérii utkání bez porážky na sedm.

První poločas utkání odehráli naši dorostenci velmi dobře, pouze koncovka nás trápila. Po prvních deseti minutách, kdy se hrálo převážně mezi vápny se v první výrazné šanci utkání ocitl v 11. minutě Michal Bára, který dostal přihrávku od Maxmiliána, ale z velkého vápna netrefil míč ideálně a střílel mimo. Ihned z další akce jsme se radovali, Šindelář vybojoval míč na půlce, zatáhl jej na hranici velkého vápna, následně přihrál Tichému, který z levé strany našel ve vápně Maxmiliána, který si míč velmi šikovně stáhnul a z druhého doteku jej poslal do sítě - 1:0. Tato branka je již sedmá, kterou si v průběhu sezóny Maxmilián připsal. Po vstřelené brance jsme v tlaku nepolevili a snažili jsme se náš náskok zvýšit, ale neúspěšně. Ve 21. minutě opět na levé straně vybojoval míč Šindelář, který následně centroval do vápna, míč se dostal k Urbanovi, ale ten střílel jen vysoko nad. Ve 23. minutě přišla další, Maxmilián obdržel od našich obránců pas na půlku ideálně do běhu, utekl Kačerovským hráčům, ale těsně před pokutovým územím byl na poslední chvíli vracejícími se obránci faulován. Z následného přímého kopu ale Reitermann střílel pouze do zdi. K dalšímu ohrožení branky hostů došlo hned o tři minuty později, kdy byl před pokutovým územím Kačerova faulován Bára, kde následný přímý kop byl směřován opět do zdi a odvracen do autu. Z následného vhazování se dostal míč opět k Bárovi, ale ten z malého vápna vystřelil pouze do obránce. Hosté zahrozili poprvé za celé utkání ve 29. minutě, kdy Kučera srazil na roh centr míříci z levé strany. Ale následný roh byl špatně kopnutý a míč jsme měli v držení opět my. Podruhé hosté zahrozili ve 35. minutě, kdy z 30 metrů střílel k pravé tyči naší branky Pazdera, ale Smutný bez problému jeho střelu lapil. Obrovskou šanci na zvýšení skóre jsme měli ve 38. minutě, kdy brankař hostí odkopával míč a byl na velkém vápně. Míč ale odkopl na Tichého, který se snažil brankaře přelobovat, ale jeho úmysl srazil na roh na brankové čáře jeden z obránců Kačerova. Ve 40. minutě Reitermann poslal kolmou přihrávku na Báru, který šel sám na golmana, ale štěstí Michalovi tento podzim nepřeje a na první letošní branku si bude muset ještě počkat, a tak střílí pouze do Herdy, který jeho střelu vyráží k Maxmilánovi, který se snažil hned z první dorážet, ale vracející se obránce opět jeho pokus srazil na roh. To bylo z prvního poločasu vše.

Do druhé půle nastoupili naši hráči jako vyměnění. Na rozdíl od prvního poločasu jsme byli méně aktivní, vytvářeli jsme velké množství chyb a měli jsme velké problémy s rozehrávkou. Kačerov se snažil být aktivnější a s postupem času byl i nebezpečnější. První šanci v druhé půli měli hosté. Ve 48. minutě se po rozehraném přímém volném kopu dostal na malém vápně k míči Šíp, ale hlavičkoval pouze nad. V 52. minutě zatáhl po levé straně míč opět Šindelář k rohovému praporku, ale jeho centr nedokázal v pokutovém území hostů zpracovat Urban. V 59. minutě zahrozili opět hosté, kdy se odražený míč od našich obránců dostal k Fenigbauerovi, který tvrdou ranou vyzkoušel Smutného. Velkou příležitost jsme měli v 60. minutě utkání, kdy ani Maxmilián, ani Urban nedokázali z malého vápna dostat míč do sítě. To ale bylo na delší dobu od našich hráčů všechno a v následujících dvaceti minutách hrozili jen hosté. Nejprve v 70. minutě Pazdera střílel nad břevno Smutného branky, o sedm minut později střílel opět Pazdera z velké dálky a těsně minul Smutného levou tyč. V 80. minutě se k míči dostal útočník hostí Kudej a opět z 20 metrů se pokusil vystřelit, ale ani ten se mezi brankové tyče netrefil. A tak přišla 82. minuta, kdy jsme rozehráli přímý volný kop z pravé strany před pokutovým územím Kačerova, míč se po menším závaru dostal k Reitermannovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Tím odpor Kačerova definitivně padnul. Poslední akci utkání jsme předvedli v 90. minutě kdy Šindelář z úhlu po zemi střílel z levé strany na branku spoueře, ale jeho tečovaná střela prošla před brankou a skončila v zámezí. Z následného rohu se už nic nestalo a tak jsme se mohli po vydřeném druhém poločase radovat zejména kvůi výkonu z  první půle z dalšího vítězství, tentokrát 2:0 nad týmem GORDIC Kačerov.

Fincentrum přebor dorostu, 10. kolo, neděle 24.10.2010, 15:30

FC Zličín 2:0 Meteor Kačerov