S Uhříněvsí nás o body připravila střelecká neschopnost

V lońské sezoně Uhříněves na našem hřišti remizovala 0:0 a byla to pro hosty bodová ztráta, protože byli jasně lepší. Dnes to bylo naopak. Zahodili jsme co se dalo a navíc nás poškodil svou fatální chybou rozhodčí. Zápas „blbec”, to je asi nejvýstižnější charkteristika tohoto duelu.

Začátek zápasu byl opatrný. Většina akcí končila nepřesnou přihrávkou ještě daleko od šestnáctky. První střelu na branku vyslal ve 14.minutě hostující Běhounek, ale mířil nepřesně. V 15.minutě se poprvé šikovnou kombinací představila dvojice Merta – Novák, ale tomu míč v rozhodující chvíli utekl. Za dvě minuty jsme předvedli chytrý signál z rohového kopu, ale Klíma pálil mimo tyče. Za minutu přišla první vyložená šance. Klíma utekl po levé straně, před brankou našel Hášu, ale ten ve skluzu míč mezi tyče neusměrnil.
Ve 36.minutě přišel důležitý okamžik zápasu. Kasal na půlce poslal faulem k zemi unikajícího Klímu. Sudí Nykl nechal výhodu a současně vytáhl z kapsičky žlutou kartu, pro Kasala už druhou. Hra se přerušila asi po dvou minutách a hlavní arbitr, k údivu naší lavičky i diváků a k radosti lavičky hostů, ukázal kartu Kosinovi. Kasal, který už opouštěl hřiště, se do hry vrátil. Naše protesty byly marné, hrálo se dál.
Naše ofenzíva pokračovala, dočkali jsme se i gólu, ale ten nebyl pro předchozí faul uznán, padl až po odpískání. Ve 44.minutě se v šanci ocitl Čížek, ale s jeho slabou střelou si Kudrnáč poradil. V nastaveném čase první půle předvedla dvojice Merta – Novák opět rychlou akci po levé straně, ale přihrávku před branku nedokázal doklepnout ani Háša, ani Skála. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
I po půli jsme vydatně tlačili na pilu, ale hosté měli v brance Kudrnáče. Ten na roh vyrazil střelu Koblice a bravurně zlikvidoval i dalekonosný pokus Erlera. V 62.minutě se sám před Kudrnáčem ocitl Merta, ale golman hostů opět čaroval. V 64.minutě mohli udeřit i hosté, ale Šokoďko pokus Rožánka lapil. Souboj našich střelců s brankářem Kudrnáčem pokračoval až do konce. Vylámal si na něm zuby Novák a po něm v jasné šanci branku minul Koblic. V 88.minutě opět zahrozili z brejku hosté, když Rožánek obešel i Šokoďka, ale z úhlu přihrával před opuštěnou branku a tam míč do bezpečí uklidil Klíma. V první minutě nastavení jsme se konečně mohli radovat. Čížek však z deseti kroků sám před Kudrnáčem vystřelil po zemi slabě a brankář hostů udržel čisté konto.

Petr Königsmark (Uhříněves): Domácí byli jasně lepší. Na vyložené šance to bylo tak 5:1. S bodem musíme být spokojeni, podržel nás brankář.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Tenhle zápas jsme měli vyhrát. Od začátku jsme byli jasně lepší, soupeře prakticky do ničeho nepustili. Zápas ovlivnila chyba rozhodčího, ale kdybychom proměnili alespoň jednu z množství vyložených šancí, tak jsme vyhráli. Fotbal se hraje na góly a my jsme ho nedali.