S Uhříněvsí jsme zklamali, bod je milosrdný

Diváci, natěšení po minulém vysokém vítězství, tentokrát odcházeli zklamaní. Bezkrevný výkon nakonec vedl alespoň k remíze a od porážky nás uchránil jen vynikající Šokoďko v brance

Diváci, natěšení po minulém vysokém vítězství, tentokrát odcházeli zklamaní. Bezkrevný výkon nakonec vedl alespoň k remíze a od porážky nás uchránil jen vynikající Šokoďko v brance

Trenér Drahokoupil postrádal Chrže a Skálu, naopak už měl k dispozici čerstvou posilu Tomáše Krumpa.
Hosté byli celý zápas lepším mužstvem, ale ani oni vstřelit gól nedokázali a tak zápas skončil bezbrankovou remízou. Vůbec nepřipomínali mužstvo, které před týdnem dostalo doma od Vršovic „trojku” a od začátku převzali iniciativu.
Hned první standardní situaci zakončoval hlavou Plášek, ale zamířil mimo tyče. Vzápětí střílel v šanci Kasal a brankář Šokoďko poprvé ukázal své umění. Po dalším akci hostů se ve vápně nedohodli Krejča s Kasalem a bylo po šanci. Až po dvaceti minutách jsme se před branku hostů dostali i my. Byl z toho jen roh a po něm hlavičkoval mimo tyče Merta. Ve 25.minutě přišla naše obrovská šance. Novák se prosadil po levé straně až do šestnáctky, jeho střelu Jeřábek jen vyrazil, ale Řezáč opuštěnou branku trefit nedokázal. Za deset minut měli tutovku hosté, ale Pláškovu gólovou hlavičku bravurně vyrazil Šokoďko. Individuální akce Merty skončila faulem těsně před šestnáctkou, ale Novák z přímého kopu trefil jen zeď. Poslední slovo poločasu měl Krejča, ale Šokoďko opět čaroval.
Ani po přestávce jsme se z letargie neprobrali. Hosté se na dlouhé minuty usadili před naší šestnáctkou. V 51.minutě se dočkali i gólu po průniku Horáčka, míč však do sítě doklepl Krejča z ofsajdové pozice a bylo po radosti. V 63.minutě skončily zmatky v naší obraně faulem a Mařík z přímého kopu jen o centimetry minul levou tyč. Po další standardní situaci hlavičkoval těsně nad Trhlík. A tak jsme mohli paradoxně zápas rozhodnout my. Čížek se prosadil středem hřiště a jeho rána pravačkou ze dvaceti metrů o pověstný vlásek minula šibenici branky hostů. Zápas tak dospěl k bezbrankové remíze.
Petr Königsmark (Uhříněves): Musím říct, že jsme byli celý zápas jasně lepší. Snad jen vynikající výkon domácího brankáře nás připravil o tři body. I přesto jsem spokojen. Především s výkonem svého mužstva. Divákům se náš fotbal musel líbit.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Tento zápas je pro mně velkým zklamáním. Někteří hráči to vysloveně odflákali a byli na zápas nepřipravení. Remíza je pro nás milosrdná. Podržel nás brankář Šokoďko, ostatní zahráli pod své možnosti. Musíme si v kabině rychle udělat pořádek.