S Libuší jsme na bod nedosáhli !

V prvním kole Pražského přeboru mladšího dorostu jsme v neděli 11.9.2016 za úmorného vedra hostili mužstvo SK Libuš.

Po předehrávce z minulého týdne, kdy jsme na vlastní kůži poznali náročnost této soutěže, jsme se chtěli pokusit o zisk prvních bodů. Vstup do zápasu jsme neměli vůbec špatný a ve 13.min.jsme šli do vedení, když po pěkné kombinační akci, kterou zakončoval Kolář z hranice pokutového kopu, ale hostující brankář vyrazil reflexně na roh. Ten rozehrál Votava, a v náběhu pěkně hlavou zakončil Zima – 1:0. Bohužel po vedoucí brance se čím dál více do zápasu dostávali hosté. V 17.min. si s dobře zahraným trestným kopem Budský ještě poradil. O pár minut později, po dalším závaru v našem pokutovém území, stačil Votava míč směřující do naší sítě ještě vykopnout. Bohužel, ve 25.min. bylo srovnáno, když z levé strany z blízka prostřelili našeho brankáře 1:1. O pár minut bylo ještě hůř. Hostující hráč si přebral balón na své polovině a bez sebemenší naší snahy ho zastavit, prošel až do vápna, kde si míč narazil se spoluhráčem a poslal svůj celek do vedení 1:2. Naši hráči se dostali do křeče a po slibném začátku byla naše hra velice nepřesná. Výsledkem toho byla zbytečná žlutá karta, kterou ve 36.min. obdržel Šída.

Po přestávce jsme opět byli asi ještě v kabině, protože hosté získali hned po rozehrávce výhodu rohového kopu, který se nám podařilo odvrátit. Bohužel za hranící pokut. území jsme trošku naivně faulovali, a tím hostům nabídli velice zajímavou standartní situaci, kterou díky opět našemu nedůrazu využili na 1:3. I přes nepříjemný vývoj zápasu to kluci ,,nezabalili“ a v 56.min.se nám podařilo snížit na rozdíl jediné branky. V době, kdy měl náš tlak růst, protože soupeři začaly docházet síly, přišlo opět naše zaváhání. Výhodu trestného kopu hosté po zaváhání našeho gólmana bohužel využili 2:4. Ale brankovému kolotoči nebyl konec. V 65.min. zatáhl míč po levé straně Zima a na jeho přihrávku si naběhl Vinš, který křižnou střelou přes celou branku snížil na 3:4. Bohužel větší tlak jsme si v závěrečných minutách nevytvořili a tak jediná naděje na případnou remízu byla Zimova střela v 69.min. z trestného kopu, která ale šla nad. Ze zápasu odcházíme tedy s prázdnou, ale byly tam určitě pasáže, na kterých můžeme stavět. Bohužel, opět rozhodly individuální chyby, kterých se musíme vyvarovat. Když se nám to podaří, máme šanci na úspěch !

Pražský přebor, 1. kolo, neděle 11.9.2016, 13:15

FC Zličín 3:4 Sportovní klub Libuš 838

FC Zličín Budský ( 41.Kaminsky) - Bartoška, Horák, Macek, Votava, Vinš, Kartak, Holler, Šída, Žídek, Kolář, Adam, Hyka