S chutí jsme si zastříleli

V neděli 15.5.2011 zavítal na naše hřiště tým Slovanu Kunratice. Soupeře jsme v podzimní části sezóny porazili 3:1 a i proto jsme byli favorité tohoto utkání. Nastoupili jsme v téměř nejsilnější sestavě a začali zápas aktivně.

Soupeř se celých padesát minut v podstatě jen bránil, přesto náš výkon z prvního poločasu považuji za špatný. Vedení 3:0 bylo sice pěkné, dva góly jsme dali po výborných kombinačních akcích (především ťukes Jankovič – Šerý – Linka byl fotbalovým skvostem), ale celkově jsme nehráli dobře. Na můj vkus se naši hráči zbytečně často zbavovali míče, snažili se přihrávat za každou cenu a prakticky neexistovala střelba. O přestávce jsem v kabině hráčům zdůraznil, že je nutné převzít svůj díl zodpovědnosti, pokusit se obejít tři až čtyři protihráče a poté zakončit nebo finálně přihrát. Toto se týkalo především našich útočníků, Filip Vajdl se měl vysouvat dopředu, aby se pokusil doplňovat záložníky a útočníky a hlavně se musela zlepšit střelba. Do druhého poločasu vyběhlo úplně jiné mužstvo, pokračovali jsme v nátlakové hře a především jsme se tlačili do zakončení. Dávali jsme gól za gólem, pozitivem byl i fakt, že pokud na hřišti hráli střídající hráči (Tonda Stránský, Michal Berky a Tomáš Sklenička) stále jsme soupeře tlačili a hlavně Tonda Stránský překvapoval svojí fotbalovou drzostí a zarputilostí. Pošetřili jsme i bolavé koleno Michalky. Vítězství je zasloužené a pochvala patří všem hráčům.

FC Zličín - Slovan Kunratice 11:0 (3:0)

Sestava: Novák – Kazimourová, Vajdl – Jankovič, Žídek, Cháb – Linka, Šerý
Náhradníci: Sklenička, Berky, Stránský

Branky: Ondra Šerý 6, David Linka 2, Michal Berky 2, Honza Cháb