S Cholupicemi tři body a postup v poháru

V souboji s předposledními Cholupicemi jsme si chtěli spravit chuť po nevydařeném zápase na Hájích. Museli jsme se obejít bez zraněného Merty a distancovaného Čížka. Navíc jsme rychle inkasovali a největší šok jsme utrpěli o poločasové přestávce. Neznámí pobertové nám vykradli šatnu!

V souboji s předposledními Cholupicemi jsme si chtěli spravit chuť po nevydařeném zápase na Hájích. Museli jsme se obejít bez zraněného Merty a distancovaného Čížka. Navíc jsme rychle inkasovali a největší šok jsme utrpěli o poločasové přestávce. Neznámí pobertové nám vykradli šatnu!

Úvod utkání vyšel lépe hostům. V 11.minutě mladý brankář Zach chyboval, odkopem poslal míč k nohám Špačka, ten jej posunul Polákovi, který zamířil do sítě. Hosté, myslící především na obranu, si nic lepšího nemohli přát. Dlouhé minuty jsme se k ničemu nemohli dostat, kazili jsme přihrávky a zahuštěnou obranou se jsme nemohli prosadit ani individuálně. Až ve 27.minutě se ve vápně uvolnil Sochor, ale Talpa jeho střelu vyrazil na roh. Po něm přišly zmatky v obraně hostů, ale nic z toho nebylo. Recept na gól jsme našli až ve 37.minutě. Na kolmou přihrávku Šatného si naběhl Novák, zprava postupoval na Talpu a jeho tvrdá přízemní střela Talpovi u tyče proklouzla do sítě. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.
Poločasová přestávka se protáhla takřka na hodinu, čekalo se na příjezd policie a sepsání zjištěných škod. Druhý poločas tak začal s velkým zpožděním.
Z nepříjemné události jsme dokázali rychle oklepat a v 52.minutě vývoj zápasu otočili. Po centru Roubíčka pálil Novák a trefil hlavu Moravce, od kterého míč putoval do sítě. Měli jsme i další šance, ale nezužitkovali je. Hosté se snažili o vyrovnání. V 68.minutě zbytečně Šatný fauloval na hranici vápna Janouška, ale Polák z přímého kopu nezamířil přesně. S dalším přímým kopem Masnera si poradil Zach. V 73.minutě vzal hostům vítr z plachet Polák. Fauloval zbytečně za cenu žluté karty a protože to byla už druhá, svůj tým oslabil. V 77.minutě jsme mohli zápas definitivně zlomit, ale po akci Žáka, Novák ani Moravec dostat míč do sítě nedokázali. Závěr už jsme si pohlídali a připsali si další tři body. Zápas se současně hrál jako osmifinále poháru a vítězství nás tak posunulo do čtvrtfinále. Další zápasy osmifinále poháru se hrají ve středu 21.dubna.

Roman Truneček (Cholupice): Vsadili jsme na zajištěnou obranu s cílem uhrát dobrý výsledek, který by nám zvedl sebevědomí. Bodu jsme byli blízko. Udělali jsme dvě chyby, které domácí potrestali a přišlo zbytečné vyloučení Poláka.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Splnili jsme povinnost a získali tři body. Nastoupili tři noví hráči – Sochor, Moravec a Lukeš, bylo vidět, že to ještě není ono. Ubylo fotbalovosti a objevovaly se nepřesnosti, dlouhé míče bez adresáta, hra byla nervózní a neurovnaná. Po lehce inkasované brance jsme naštěstí srovnali do poločasu a po změně stran jsme vítězství vybojovali . Strachovali jsme se až do konce zápasu, oslabené Cholupice nás zlobily až do samého závěru. Jsem rád za tři body, tento výkon by ale na Vltavín, Čafku a Aritmu rozhodně nestačil! Zápas se hrál i jako pražský pohár , postoupili jsme tedy do dalšího kola. Příští tři kola ukáží, kam v přeboru patříme.