Rezerva Vyšehradu - naše čtvrté vítězství v řadě

Proti rezervě Vyšehradu jsme nastoupili s odhodláním přidat čtvrté vítězství v řadě. A povedlo se. Ve 13.minutě už to bylo 2:0, pak sice hosté snížili z penalty, ale když se nechal nesmyslně vyloučit hostujcí Hlava, nebylo po přestávce o vítězi pochyb.

Úvod zápasu patřil hostům. V 5.minutě se ve vápně prosadil Paluka, přihrál zpět Mandíkovi, jeho střelu Šokoďko vyrazil. Náš golman golman si poradil za minutu i s další střelou Mandíka. První šance zápasu naopak nám vyšla na jedničku. Po pravé straně se do vápna dostal Erler a od brankové čáry prudkým centrem poslal míč před branku. Svatoš jej neudržel a pro Nováka už nebyl problém doklepnout míč do sítě. Ve 13.minutě Šatný rychle vhodil aut Žákovi a ten kolmou přihrávkou poslal do brejku Mertu. Náš kanonýr sám proti Svatošovi s přehledem přidal druhý gól. Ve 21.minutě jsme mohli zvýšit, ale Merta tentokrát zamířil těsně mimo branku. Na druhé straně zmatky před naší brankou vyřešil razantním odkopem Valoušek. V 25.minutě napřáhl ke střele Žák a Svatoš s pomocí tyče dostal míč mimo nebezpečí. Ve 33.minutě došlo na hranici vápna ke střetu Oudahara s Mlejnekem a sudí Stránský, který byl blízkou situace měl jasno. K zákroku došlo uvnitř šestnáctky a nařídil proti nám penaltu. Na střelu Mandíka si Šokoďko sáhl, ale míč přece jen skončil v síti. Pokud hosté mysleli na vyrovnání, jejich plány hodil za hlavu Hlava, který ve 43.minutě před zraky hlavního arbitra úmyslně zabránil našemu rozehrání přímého kopu a po druhé žluté kartě se poroučel ze hřiště o něco dřív než další aktéři zápasu na poločasovou přestávku.
Dvě minuty po přestávce hlavičkoval těsně mimo Oudahar a pak už jsme přebrali iniciativu my. Po rychlé akci a centru Nováka vystřihl nůžky Merta, ale mířil mimo tyče. V 60.minutě Skála zahrával rohový kop a volný Novák pohodlně přidal třetí branku Zličína. Dělovka Klímy pak prolétla těsně nad břevnem a na druhé straně si s přímým kopem Prošvice poradil Šokoďko. V 83.minutě vypálil pohotově z voleje Roubíček, a trefil šibenici, bohužel jen na ochranné síti za brankou. Poslední slovo tak mohl mít střídající Víger, ale po rohovém kopu z několika kroků branku netrefil. Tři body zůstaly zaslouženě na Zličíně.
Milan Tandara (Vyšehrad B): Dostali jsme rychlé dva góly, al ev první půli to bylo herně vyrovnané. Nesmyslné vyloučení nás hodně oslabilo. Začali nám docházet síly a v závěru už nás domácí přehrávali a vyhráli zaslouženě.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): K utkání jsme přistoupili velmi zodpovědně, nic jsme nepodcenili. To se nám vyplatilo, protože Vyšehrad především v prvním poločase bojoval a byl nepříjemným soupeřem. Penalta proti nám byla hodně přísná a myslím, že faul nebyl ani uvnitř šestnáctky. Ve druhém poločase jsme hráli v početní výhodě a skore mělo být mnohem výraznější. Tři body jsou obrazem dobré práce celého mužstva, ale i tréninkové morálky. Naši hrotoví hráči se prosazují a to nám dělá body. S Bohemians to bude příští sobotu utkání podzimu.