Remíza, která se počítá!

V dalším kole jsme na svém hřišti přivítali tým ze Střešovic. Soupeř se nacházel jen bod za námi, a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání, což se také potvrdilo. Vzhledem k výsledkům v tomto kole (některým velice překvapivým) jsme věděli, že potřebujeme bodovat.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a ihned v úvodních minutách jsme si vytvořili dvě nadějné příležitosti, které jsme nedokázali využít. A tak se dostali ke slovu hosté. Většinu prvního poločasu nás Střešovice přehrávali, především svou rychlostí a důrazem v osobních soubojích. Z trvalého tlaku dokázali hosté vytěžit první gól, když po nedůrazu v naší obraně se dostal hráč soupeře k odraženému míči a otevřel skóre utkání, 0:1. Nás tato branka probudila a začali jsme se také více tlačit dopředu. Byli jsme však nepřesní v rozehrávce, měli jsme málo pohybu, a tak jsme si větší příležitost v prvním poločase nevypracovali. Hosté ještě měli nějaké nebezpečné situace, ty jsme ovšem dokázali vyřešit. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:1.

V kabině jsme si řekli, co a jak. Změnili jsme styl hry, hráli osobní obranu na dva nebezpečné hráče Střešovic a chtěli jsme do naší hry dát ještě více pohybu, a především přesnosti. Úvod druhé půle nám ale nevyšel. Střešovice si vytvořili tlak, k nebezpečné situaci se ale nedostali. A tak jsme se začali probouzet i my. Přibližně od 50. minuty jsme hosty zatlačili na jejich polovině. Do vápna jsme posílali jeden centr za druhým. Hosté tyto centry ale s lehkostí odvraceli. Tak jsme začali zkoušet chodit 1na1. To se nám občas podařilo, občas ne. I tak jsme dokázali zásluhou Matyho dalekonosné střely vyrovnat. Do konce zápasu zbývalo několik minut, a já jsem kluky nabádal, aby si vážili bodu, a hráli především zodpovědně zezadu. Do konce utkání se již nic zajímavého nestalo, a tak jsme si body rozdělili za výsledek 1:1.

Dnes k nám zavítal velice silný soupeř. Kluci ze Střešovic byli rychlí, důrazní, a především také přesní. Nám naopak scházela rychlost v práci s míčem a přesnost. Také jsme měli velké problémy s rozehrávkou. Snažili jsme se hrát po zemi, ale když jsme byli donuceni dát dlouhý míč, hosté ho sbírali. Většinu zápasu jsme byli pod tlakem, a tak bod bereme.

Měl jsem pocit, jako by se kluci dnes báli hrát, neboť věděli, že proti nim stojí soupeř, který je kvalitnější. Ve druhé půli ale přeci jen přišli na to, že to jde, a tak jsme si šli za vyrovnáním, a myslím, že zaslouženým. V naší hře byla velká porce nedostatků, na které se zaměříme v tréninku, a pokusíme se je postupně odstraňovat.

Dnes klukům děkuju za bojovnost, za to, že to nevzdali a šli si za vyrovnáním. Doufám ale, že do dalšího zápasu dají více kvality. V dalším kole nás čeká další velmi kvalitní soupeř, FA AZ.