První porážka přišla s rezervou Vltavínu

Rezerva Loko Vltavín prohrála jen v prvním kole, pak už stále bodovala. My jsme ještě na podzim neprohráli. Po vzájemném duelu naše bodová šňůra skončila. Hosté zaslouženě vyhráli 2:0.

Zápas začal pěkně svižně. Už ve 2.minutě centroval Klíma, ale Víger hlavou zamířil nad branku. Pak už se režie zápasu ujali hosté. Ve 4.minutě rozehráli přímý kop, Dolista hlavou sklepl na Špulku a Šokoďko měl velkou práci, aby míč dostal na roh. Vzápětí Dolista uvolnil na pravé straně Svatka, ten se prosadil přes Zahálku, ale střílel nepřesně. Po Dolistově akci a střele Šimka se sražený míč odrazil od tyče naší branky. Bombu Valáška vyrážel Šokoďko s vypětím všech sil. V 15.minutě už naše obrana kapitulovala. Dolista si chytře v šestnáctce odstavil Mlejnka a Šokoďkovi nedal přesnou střelou šanci. Ve 27.minutě ještě Svatek uvolnil Šimka, ale ten branku minul. My jsme se dostali ke slovu až v závěru poločasu, ale dva nesmělé pokusy Skály neměly naději na úspěch.
Do druhého poločasu vyslal kouč Drahokoupil dvě čerstvé síly a zejména Čížek na levé straně naší hru rozhýbal. A v 50.minutě mohlo být vyrovnáno. Roubíček poslal kolmý míč za obranu hostů, na který si naběhl Merta, ale křížnou střelou podél vybíhajícího Rumla branku minul. V 57.minutě v poslední chvíli Čížkův pokus zblokoval Dohnal. Paradoxně v době našeho největšího tlaku udeřili podruhé hosté. A i podruhé u toho byl Dolista. Šikovně si ve vápně přes Zahálku došel pro penaltu, kterou bezpečně proměnil Dohnal. Za tři minuty jsme mohli vykřesat naději, ale po centru Čížka hlavou Merta nasměroval míč jen do tyče. Když vzápětí pálil Brych jen do náruče Rumla mohli hosté definitivně zápas zlomit. Uhlíř se z pravé strany vřítil do vápna, jeho střelu Šokoďko vyrazil a Dolista v dorážce zazvonil na tyč. Dál jsme bojovali alespoň o čestný úspěch, ale s Čížkovým trestným kopem si Ruml poradil a když další centr Čížka prolétl až na zadní tyč, dobíhajícího Valouška přidržel za dres Špulka a Valoušek tak na míč nedosáhl. Penalta se také nepískala a tak už se na výsledku nic nezměnilo.

Milan Šafr (Loko Vltavín B): Soupeře jsme od začátku přehrávali a dali jsem i rychlou branku. Pak už jsme, jak už to bývá, zvolnili. Do poločasu už to bylo víc zatažené. Po přestávce domácí vystřídali, začali hrát více agresivně a dostali nás pod tlak. Dobře jsme bránili a nebezpečně situace jsme dobře vyřešili. Pak přišla penalta a za stavu 2:0 už se nám dýchalo líp. Zličín to ještě víc otevřel a dostali jsme se do dalších šancí. Vyhrát jsme samozřejmě chtěli, ale moc jsme s tím nepočítali. Tady se moc vyhrávat nebude.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Musím uznat, že hosté vyhráli zaslouženě. V útoku nám chyběl vykartovaný Novák a v obraně se projevila nezkušenost mladých kluků.