První jarní porážka přišla po vlastních chybách

Zápas na Hájích měl mimořádnou důležitost. Vítězství nás mohlo výrazně odtrhnout z pásma sestupu. Bohužel se nepovedlo. Na lavičce chyběl z důvodu plnění pracovních povinností trenér Drahokoupil, který absolvoval předzápasovou přípravu a pak musel odcestovat. Mužstvo tak vedl z lavičky asistent Daniel Sigan, který naposledy absentoval v sestavě z důvodu karetního trestu.

Domácí na nás hned v úvodu vlítli jak uragán. Hned z prvního útoku zacentroval z levé strany Pospíšil a Janouškovy chyběl krok, aby dorazil míč do sítě. Po přímém kopu pálil nad branku Pospíšil. Až v 10.minutě se ke slovu dostali i my. I. Merta připravil palebnou pozici pro Janíčka, ten však zbrkle vystřelil velmi slabě. Ve 12.minutě si na centrovaný míč naběhl domácí Pečeňa a z malého vápna hlavou gól naštěstí nedal. Vrána reflexivně vyrazil míč nad břevno. Za dvě minuty přišla naše tutovka. Nešpor s Hrechkem prošli domácí obranou, zblokovaná střela Nešpora se odrazila k úplně volnému I. Mertovi, ten ale hlavou trefil jen břevno odkryté domácí branky. Ve 25.minutě přišla kuriozní situace. Špatnou malou domů domácích musel před dobíhajícím I. Mertou řešit Tlustý. Razantním odkopem napálil míč až do našeho vápna, a po odskoku s ním měl Vrána plné ruce práce. Ve 30.minutě měli domácí výhodu přímého kopu před hranicí šestnáctky, ale Brož pálil jen do zdi. A přišla naše gólová radost. Nešpor si vyměnil míč s I. Mertou, do střely mu vložil nohu Chrobák a sražený míč přeplachtil domácího brankáře Tlustého a zapadl do sítě. Za tři minuty obelstil domácí obranu na levé straně Skála, ale jeho přihrávku Hrechko poslal mimo tyče. Dvě minuty před přestávkou rozehráli domácí rohový kop, Janíček s odkopem ve vápně váhal tak dlouho, až o míč přišel, sražená střela se odrazila k Pospíšilovi a ten zblízka propálil Vránu. Tak jsme bohužel šli do kabin za remízového stavu. Do druhé půle nastoupili domácí bez zraněného kapitána Hartmana, kterého nahradil Sojka. V 50.minutě přišla naše standardní situace a na zadní tyči neobsazený Roubíček ve skluzu branku netrefil. V 53.minutě jsme přišli o svého kapitána i my. Zbytečné zmatky v obraně přinesly zranění brankáře Vrány, kterého musel ve své premiéře nahradit Šokoďko. Ten se v 60.minutě přes Skálu nedostal k centrovanému míči a Pečeňa hlavou poslal míč do naší opuštěné branky. Pojistku mohli domácí přidat v 78.minutě, když se do ofsajdové pasti nenechal chytit Pečeňa, ale míč mu utekl do zámezí. Naše snaha alespoň o vyrovnání přinesla několik náznaků šancí, ale bez efektu. Háje si tak připsaly tři velmi cenné body. Naopak my jsme promarnili šanci vzdálit se z pásma sestupu.

Daniel Sigan (FC Zličín): Tohle byl náš nejhorší výkon na jaře. Promarnili jsme v první půli vyloženou šanci a hloupě nechali domácí těsně před přestávkou vyrovnat. Po půli jsme nedokázali nic vyprodukovat a po další chybě jsme inkasovali podruhé. Pak už to byla křeč. Petr Sýkora (FC Háje): Tři body jsou doma, takže jsem spokojený. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, prohrávali jsme 1:0. Začátek zápasu jsme měli slušný, ale přišla chyba prohrávali jsme. Když se takovýto zápas otočí, je to vždycky důležité. I pro psychiku hráčů. Pro nás mají tyto body cenu zlata. Zápas byl vyrovnaný, terén moc technickou hru nedovoloval, ale hra měl spád a určitě se na to dalo dívat.