Prospaný první poločas nás stál zápas !

V 25. kole jsem sehráli velice důležité utkání na půdě Meteoru, ve kterém šlo o velice důležité body, které nás mohli přiblížit k záchraně. Na hřišti ovšem existovalo jen jedno mužstvo a to bohužel domácí, kteří si během úvodní půle dokázali vytvořit náskok, který si v pohodě uhlídali a získali tak zaslouženě 3 body.

Během úvodních 10 minut se na hřišti neodehrávalo nic zajímavého. Domácí drželi míč, kombinovali a do šancí se dostávali jen sporadicky a to díky nakopávaným míčům za naši obranu. Postupem času, když se hosté nebyli schopni vymanit z tlaku domácích, se začali rodit šance čím dál tím víc nebezpečnější. Hostující obrana začala nestíhat rychlé útočníky domácích a když už jsme se dokázali vymanit z tlaku domácích v útoku jsme balon taky nepodrželi a tak přišel trest. Po sledu standartních situací domácích se hráči Meteoru pěknou kombinací uvolnili na levé straně, přišel pěkný centr do vápna a Bous nedokázal uhlídat Pinkase, který se z hranice malého vápna hlavou nemýlil, 1:0. Po tomto gólu se domácí ještě více uklidnili a naprosto s přehledem kontrolovali hru. A bohužel přicházeli i góly. Zanedlouho po prvním inaksovaném gólu přišel i druhý, to když se středem pěkně uvolnil Kresta a nutno říci nádhernou střelou do pravého vinglu poslal domácí do vedení 2:0. Hosté občas vystrčili růžky díky nebezpečným únikům Maxe, ale obrana domácích si s nimy dokázala poradit. Do konce prvního poločasu hosté přidali ještě jeden gól, když po standartní situaci se dokázal prosadit Vandas, 3:0. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 3:0 pro domácí.

Začátek druhého poločasu nenasvědčoval žádnou změnu v již zaběhlém rytmu hry, domácí stále kombinovali a hosté se nebyli schopni kloudnou kombinací prosadit do zakončení. Až 55. minuta přinesla změnu, to když se střídající Kotchera prohnal kolem Nováka a byl z toho roh. Hosty jakoby tato situace nakopla a začali si vytvářet stále nebezpečnější akce. Největší šanci hostů měl na noze navrátilec Šindelář, který se po odraženém míči po rohu dostal do vyložené šance, ale domácí brankář byl proti zkorigování stavu a bravurně jeho střelu vyrazil. A následovali další šance hostů. Po pěkné kombinaci po trase Tichý, Maxmilián, Šindelář se k centru dostal Portych, který se snažil před prázdnou brankou najít Šindeláře, který byl ale o krok pomalejší a domácí odvrátili na roh. Z následného rohu, který zahrával Kotchera se do další šance prodral Šindelář, ale hlavou nemířil mezi tři tyče. Pak ovšem opět udeřili domácí. Po pěkné individuální akci Nováka, který se prodíral do vápna, byla odpískána penalta, kterou s přehledem proměnil Šimon a pojistil tak vítězstí domácích v tomto utkání, 4:0. Následně se ještě do šance dostal Tichý, který ovšem svůj pokus také nedokázal usměrit mezi tři tyče. Utkání tak skončilo vítězstvím domácích 4:0.

Doufejme, že zlepšený výkon ve druhém poločase nám dodá sebevědomí do dalších kol a také, že dokážeme prolomit střeleckou nemohoucnost a štěstíčko se přikloní v dalších zápasech na naší stranu a hned v příštím kole dokážeme bodovat proti silnému soupeři z Podolí.

Meteor: Pytloun - Váňa, Kilián, Šimon, Novák - Pinkas (Šimral), Kresta (Barták), Čonka (Šmíd), Vandas - Hrdina (Prejza), Olah (Komačka)

Zličín: Straka - Bous, Malý, Černý Dan, Urban - Maxmilián, Černý Marek, Tichý, Landa (Kotchera) - Portych, Šindelář

Branky: Pinkas, Kresta, Vandas, Šimon