Proklouzli jsme do finále!

Jen vítězství v posledním zápase základní skupiny nám mohlo zajistit postup do finálové skupiny. Povedlo se, ale vůbec to nebylo jednoduché. Velká Dobrá ještě na turnaji nezískala ani bod, ale zlobila nás až do konce. Gól Petra Klímy ze 31.minuty se nakonec stal rozhodujícím okamžikem zápasu.

Ještě před zápasem se na Zličín přihnal silný vítr a prudký déšť a v prvním poločase tím fotbal trpěl. Zápas jsme začali aktivně, ale Ivan Merta dvě velké šance zmařil. Soupeř se poprvé dostal k vážnějšímu ohrožení naší branky až ve 24.minutě, ale střelu z přímého kopu zastavilo břevno naší branky. Ve 31.minutě zacentroval z pravé strany Sigan a Klíma hlavou usměrnil míč do sítě. Dál jsme vytrvale bušili do obrany soupeře, ale do přestávky se nám vedení pojistit nepodařilo.
Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Další obrovskou šanci v samostatném nájezdu nezvládl Merta a stejný hráč po několika minutách sice obhodil vybíhajícího golmana, ale bohužel branku opět minul. Když v tutové šanci opuštěnou branku netrefil ani střídající Skopec a Čížkovu hlavičku zastavila tyč, báli jsme se o výsledek až do konce. Nakonec jsme hubené vítězství ubránili.
Po závěrečném hvizdu si hlasitě oddechl i trenér Drahokoupil: Byl to těžký zápas. Soupeř byl nepříjemný, houževnatý. Dobře nás napadali, byli důrazní v soubojích. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a zajistili si postup.

FC Zličín – Čechie Velká Dobrá 1:0 (1:0) Branka: 31. Klíma Rozhodčí: Havel – Opočenský, Vlček Diváků: 10
FC Zličín: Kremin – Valoušek, Žák, Krump, Krupička – Klíma – Sigan, Čížek, Merta – Řezáč (75. Carboch), Stolfa, (46. Skopec).

Dnes večer se dohrává poslední zápas základní skupiny mezi Aritmou a Přední Kopaninou. Aritma má postup jistý, Kopanině stačí remíza. Ze skupiny A, která se hrála v Radotíně si postup zajistila Libuš, Slivenec a domácí Radotín. Ten bude také zřejmě naším prvním soupeřem ve finálové skupině tuto sobotu od 11:00 hod. na hřišti v Radotíně. Ve finálové skupině se započítávají vzájemné zápasy postupujících týmů ze základních skupin. Libuš tak bude začínat se 4 body, Slivenec se třemi, stejně jako my a Radotín s 1 bodem. Na bodové konto Aritmy a třetího postupujícího z naší skupiny si musíme počkat až po dnešním zápase.