Prohra na rozloučenou.

V posledním zápase tohoto soutěžního ročníku jsme ve 22.kole hostili již jistého vítěze přeboru Prahy mladšího dorostu – SK Union Vršovice.

Od začátku jsme byli aktivnější a tlačili se do šestnáctky hostí, bohužel bez brankového efektu. Změna přišla v 7.min., když po pravé straně uvolnil Tseber Vinše a jeho střela z hranice vápna na zadní tyč otevřela skóre zápasu – 1:0.  I nadále jsme hráli aktivně ale příležitosti Tsebera i Kartáka zůstaly nevyužity( střela Kartáka šla od tyče ven …). Čím dál častěji o sobě také začal dávat vědět i hostující tým a ve 30.min.přichází vyrovnání. Po naší nepřesné rozehrávce ve středu hřiště zastavujeme hrozící nebezpečí jen za cenu faulu a jen kousek od pokutového území. A i přes veškerou snahu Budského v naší brance, který si na míč sáhnul, hosté vyrovnávají střelou do šibenice na – 1:1. I nadále se hrál útočný fotbal a povedenou střelu Berkyho z levé strany gólman vyrazil na roh. Když už se zdálo, že první poločas skončí remízou, tak jsme propadli v našem pokutovém území, když jsme nechali hostujícího hráče odcentrovat na hranici malého vápna, kde nikým nekrytý hráč hostí otáčí vývoj zápasu – 1:2.

O přestávce jsme klukům neměli  moc co vytýkat, protože se snažili kombinovat a jen naše chyby a špatná kvalita při zakončení, nabídly soupeřům šance k otočení zápasu. Během úvodních 15 minut měl tři příležitosti k vyrovnání aktivně hrající Tseber, ale bohužel zůstaly nevyužity. Naše uzemní převaha narůstala, ale bohužel vyrovnávací branka nepřicházela.  A tak přišel zákonitý trest. V 71.min hosté zvyšují na dvoubrankové vedení, když po závaru v naší šestnáctce nejsme schopni ani nadvakrát míč odkopnout do bezpečí. Hostující hráč nevyužívá dorážku a  zvyšuje na 1:3. V poslední minutě po rohu upravuje střelou od tyče na konečných 2:3 Bartoška a tím zápas končí. Z naší strany to proti vítězi soutěže nebyl špatný zápas, ale drobné chyby v defenzivní činnosti a nevyužívání vytvořených brankových situací nás ,,sráží“. Je tedy po sezóně, která z našeho pohledu nebyla špatná a za to je potřeba klukům poděkovat. Uvidíme, jak to bude s  mužstvem dále ….

Pražský přebor, 22. kolo, neděle 17.6.2018, 17:00

FC Zličín 2:3 SK Union Vršovice

Branky 7. Vinš, 79. Bartoška - 30.a 36. Marcin, 70. Mathauser.
FC Zličín Budský ( Hrubeš) - Žídek, Bartoška, Karácsony, Votava, Vinš, Šída, Karták, Palivec, Pešek, Tseber, Holakovský, Veverka.