Přípravné trápení se Slivencem

Ve středu jsem si k předposlednímu přípravnému zápasu pozvali účastníka I.A třídy ze Slivence. Výsledek 4:1 sice hovoří jasně, ale herně to bylo trápení.

Soupeř nám zejména v prvním poločase dělal velké problémy. V 8.minutě jsme se dostali do vedení, když Klíma vybojoval roh a po něm se dostal k odraženému míči a hlavou jej poslal do sítě. Dopředu to nebylo zas tak špatné, ale v obraně byly díry jak v ementálu. Dvakrát likvidoval vyložené šance soupeře brankář Šokoďko.
Po přestávce přišel na hřiště po operaci nosní přepážky poprvé Ivan Merta a zápas si opravdu vychutnal. V 51.minutě jej uvolnil Sigan a Ivan s přehledem poslal míč za záda golmana hostů. V 64.minutě se střelecky prosadil Sigan a bylo to 3:0. Za deset minut se po levé straně šikovně uvolnil Skála a předložil Ivanovi Mertovi míč jak na stříbrném podnose – 4:0.
Vzápětí však lehkomyslně o míč přišel stoper Byrtus a slivenecký Novák sám proti Šokoďkovi zajistil hostům čestný úspěch.

FC Zličín – AFK Slivenec 4:1 (1:0) Branky: I. Merta 2, Sigan, Klíma – Novák Sestava: Šokoďko – Doucha, Byrtus, Sigan, Klíma (46. I. Merta) – Roubíček (46. Žák) – Novák (46. Valoušek), Čížek (72. Urban), Chrž, Skála – Víger (46. Řezáč).

V generálce na nový ročník přeboru přivítáme na domácím hřišti v sobotu od 10:30 hod mužstvo Zbraslavi.