Přepište dějiny – první vítězství v divizi

Zličínské áčko ukázalo bojovné srdce a vyhrálo poprvé v divizi. Soupeřem, který se musel sklonit před Zličíňáky byla rezerva Bohemians 1905.

Úvodní čtvrthodina se nesla v duchu opatrnosti, oba týmy vyčkávali na chybu soupeře. První vážnější situaci přinesla 17. minuta, když Hauer po rohovém kopu hlavičkoval nad. Za minutu to bylo už 1:0 pro domácí. Šatný na polovině podklouzl, Gröbl potáhl míč do vápna, tam přihrávkou mezi obránci nalezl volného Vašuta, který se trefil pod horní tyč. Dvě minuty na to mohlo být ještě hůře, Fadrný běžel na Schopfa bok po boku s Moudrým, ten ho těsně před zakončením rozhodil a Schopf sebral Fadrnému míč z kopaček. V 22. minutě jsme se radovali. Obrana domácích odvrátila hlavičku jen na hranici vápna, kde ho směrem k brance napálil Valoušek, střela byla zblokována, naštěstí k Mayovi, který nezpanikařil, míč si na malém vápně zasekl, obránce nechal projet a šajtlí podél Havránka vyrovnal na 1:1. Za tři minuty, jsme už strhli vedení na svoji stranu. Merta se po autovém vhazování obtočil kolem Budinského a uličkou našel volného Valouška. Jeho ostrý střílený centr si do vlastní branky srazil Barros. Po půlhodině hry měli domácí výhodu přímého kopu, ale Potočný střílel jen slabě doprostřed branky. Za minutu se uvolnil ve vápně Adam May a předložil míč Mertovi, ten v záklonu pálil slabě k tyči a Havránkovi tak mnoho práce nenadělal. V 33. minutě nás David Schopf výtečným reflexivním zákrokem uchránil od vyrovnání, střelu Vašuta vyrazil a míč pak v kooperaci se Zahálkou skryl v rukavicích. Ve 42. minutě zahrozili domácí, Ježdíkův centr Schopf prodloužil a před dobíhajícím Gröblem odehrál Háša na roh. Ve 44. minutě měl dobrou palebnou pozici Jan Šindelář, ale pálil jen nad.

Ze začátku druhého poločasu na nás domácí vlétli a zatlačili nás před branku. V 48. minutě Schopf vyboxoval míč před dotírajícím Fadrným. Za čtyři minuty se Barros po rohu tlačil do zakončení, ale jeho pokus šel nad. V 56. minutě Zahálka slabě hlavičkoval směrem k Schopfovi, u míče byl dříve Vašut, ale jeho lob na malé vápno odvrátil s dvěma protihráči na zádech Jakub Moudrý. Po hodině hry jsme zahrozili, Valouškovu střelu z 30 metrů do horního rohu Havránek srazil na roh. V 71. minutě pálil z trestného kopu Merta, ale pravou tyč minul o metr. Za dvě minuty musel být vystřídán Žák, s tržnou ranou na hlavě putoval Lukáš záchrankou do nemocnice. V 78. minutě si May pohrál ve vápně s kapitánem Baubínem a předložil na penaltu Valouškovi 100% příležitost, ten však pálil jen do nohou Havránka a následnou dorážku poslal Redžič nad. V 82. minutě se do vápna dostal míč na Redžiče, kterému střelu z obtížného úhlu zblokovala obrana na roh. V 89. minutě běžel May sám na golmana Havránka, ten mu střelu vyrazil a následnou dorážku Adam May poslal jen do ochrané sítě. V 93. minutě mohli domácí vyrovnat, ale hlavička Hauera k tyči nebyla dostatečně důrazná, aby překonala Davida Schopfa.