Povedený vstup do jarní části !

V sobotu 1.4.2017 nás po zimní přestávce čekal ,,přímý“ soused ze dna tabulky -mužstvo FC Háje.

V sobotu 1.4.2017 nás po zimní přestávce čekal ,,přímý“ soused  ze dna tabulky -mužstvo FC Háje.

Přes zimou bylo naším cílem pořádně potrénovat, abychom byli na jarní část, kdy nás čeká tuhý boj o záchranu v nejvyšší Pražské soutěži mladšího dorostu dobře připravení. Kluci měli dostatečně dlouhou přestávku, aby si odpočinuli, pořádně ,,dobili baterky“ a byli připraveni na zimní přípravu. Bohužel, realita byla jiná – tři chlapci skončili ( !!! ) a do toho ještě vážné zranění Patricka Hollera ( všichni přejeme co nejbrzčí návrat a hlavně, ať to dobře dopadne ) nám předurčilo to, že zimní příprava nebyla úplně ideální ! Naopak, dobrou zprávou je příchod jednoho ofenzivního hráče, který snad pomůže zlepšit naši žalostnou koncovku.

Ale teď už pojďme k samotnému zápasu. Již před zápasem bylo jasné, že jestli máme v některém ze  zápasů,  co nás čekají něco uhrát, tak tento je jeden z nich. Začátek zápasu byl velice opatrný, bylo vidět, že nikdo nechce udělat zbytečnou chybu. Naše polo šance, které měl Kolář, Tseber a Šída zůstaly nevyužity, stejně jako u hostí, kdy závar z osmé minuty a brejk v 15.min. byl hodně nebezpečný. Naše radost přišla ve 29.min.,kdy zahrál Urlas roh na přední tyč a Kolář se levačkou k tyči nemýlil 1:0. Bohužel naše radost netrvala dlouho, ve 35.min.jsme zcela propadli na naši levé straně, kde šikovný útočník hostí ,,vyškolil“ naše obránce a jeho centr sice trefil nepřesně, ale do protipohybu našeho gólmana, hráč hostí 1:1. V poslední minutě jsme ještě zahrozili z naší levé strany, kdy Urlas našel Koláře, který přetaženým centrem hledal Tsebera, ale ten míč trefil nepřesně.

O přestávce jsme museli reagovat na dění na hřišti. Proto se Votava přesunul do středu hřiště byl to velice důležity moment, protože Tomáš svůj úkol splnil výborně. Druhý poločas jsme začali velice dobře a ve 44.min.jsme šli do vedení. Bartoška vybojoval míč ve středu hřiště, měl před sebou jen jednoho středového hráče, přes kterého přešel před vápnem a podél vybíhajícího brankáře skóroval – 2:1. Asi nejhezčí  akce přišla v 50.min. Palivec založil akci na jeden dotek po naši levé straně, míč šel přes Koláře na Urlase, který levačkou našel přesným centrem hlavu Tsebera, který ,,koníčkem“ do protipohybu pojistil naše vedení na 3:1. V 58. min. jsme přidali další branku – Vinš z levé strany odcentroval a opět Tseber přidal hlavou svojí druhou branku v zápase – 4:1 ( super Sašo, jen tak dál ). O osudu zápasu bylo rozhodnuto a na klucích bylo vidět, že si zápas užívají. Další šance, které měl po přihrávce Kartáka Kolář, Berky a hlavně Šída, který šel sám na brankáře, zůstaly bohužel nevyužity. Tímto výsledkem zápas tedy skončil. Co dodat, je to super pro sebevědomí kluků, ale musíme zůstat na zemi, protože víme ,co nás čeká – a víme, že to není vůbec nic jednoduchého …

Pražský přebor, 12. kolo, sobota 01.4.2017, 14:00

FC Zličín 4:1 FC Háje Jižní Město