Povedený druhý poločas.

V nedělním po poledni, za pěkného počasí jsme hostili našeho tradičního soupeře - béčko Střešovic.

Před zápasem jsme museli řešit problémy se sestavou, když chybělo celkem 6 hráčů, ale dobře nám vypomohli kluci z mladších žáků, za což jim patří dík. Od úvodního hvizdu bylo na hřišti na co koukat. Po našem zaváhání hned v první minutě šli v brejku na našeho brankáře, ale střela šla naštěstí vedle. O chvilku později jsme zahrozili i my a byl z toho pokutový kop. Střela našeho hráče se nešťastně dostala až na ruku hostujícího hráče a byla nařízená přísná penalta. K míči se postavil Ďubašík a ten se nemýlil 1:0. Bohužel po vedoucí brance jsme nebyli aktivní a byli to hosté, kteří měli mírnou převahu. Za zmínku stojí naše šance v 17 min., kdy se dostal do šance Ďubašík, ale hostující gólman vyrazil a Kartákova dorážka šla nad branku. Skóre se měnilo ve 21.min., když se z křídla  uvolnil Ďubašík a povedenou střelou na zadní tyč nedal Střešovickému brankáři šanci 2:0. Hosté po dvaceti minutách prohrávali o dvě branky, ale na hřišti to nebylo znát, protože měli i mírnou převahu. Nutno říct, že nás podržel  několika dobrými zákroky gólman Budský. Před poločasem jsme měli ještě jednu šanci, když dobrým presingem donutil Ďubašík k chybě Střešovickou defenzívu, ale nabídnutou šanci Zima nevyužil. I přes naše vedení jsem nebyl s výkonem mužstva spokojený a v kabině jsme si měli co říct.

Druhý poločas v úvodní desetiminutovce nenabídl nic zajímavého, protože na obou stranách bylo hodně nepřesností. Asi nejhezčí moment celého zápasu přišel ve 47. min. kdy po naší pravé straně založil akci Bartoška, který našel v rychlosti nabíhajícího Vitarigova, který přesnou kolmicí posunul za obránce na Šídu a jeho přesný centr z první zakončil s přehledem Vajdl – 3:0 a srdce fotbalového diváka muselo zaplesat – nádhera ! Mezi 51 a 55 min.se nám podařilo podobné akce zopakovat jako přes kopírák a mladík Vajdl se ani jednou nemýlil a zvýšil už na  5:0. Pro Střešovické hráče to bylo hodně kruté, ale někdy to tak ve fotbale je. Hosty je třeba pochválit, protože ani za nepříznivého stavu se nepoložili a vytvářeli si i šance, které ale dobře řešil Kaminski, který nastoupil do druhého poločasu. Skóre se měnilo v 61.minutě, kdy jsme nabídli hostům šanci, díky ztrátě míče ve středu hřiště hosté už nabídnutou brejkovou příležitost využili 5:1. V závěru zápasu jsme se ještě dvakrát dostali do zakončení, nejdříve po rohu hlavičkoval Hnízdil nad, po chvilce šla střela z kopačky Vitarigova nad branku. Co dodat, výsledek je pro hráče Střešovic krutý, ale za výkon, který jsme předvedli ve druhém poločase si zaslouženě užíváme tři body.

1. třída skupina B, 16. kolo, neděle 31.5.2015, 12:30

FC Zličín 5:1 SK Střešovice 1911 B