Porážka 2:4 ve vodním pólu

K dalšímu mistrovskému utkání náš tým zavítal na hřiště Přední Kopaniny. Vzhledem k tomu, že celou noc pršelo, pršelo i po našem příjezdu a na hřišti stály louže vody, jsme se s trenérem domácích domnívali, že utkání bude odloženo a nikdo se ani nepřevlékal do dresů. Pan rozhodčí ale po prozkoumání terénu uznal hřiště za způsobilé, ke všeobecnému překvapení rodičů i trenérů. Muselo se tedy hrát.

A hrálo. Všechno jiného jen ne fotbal. Za vytrvalého deště to byla od obou týmů bramboračka, přihrát si na pět metrů vyžadovalo dávku štěstí, protože míč často zastavil v kaluži. Až úsměvně působila situace, kdy Martin Jankovič utíkal na bránu a najednou běžel bez míče. Ten totiž nechal za sebou stát v louži. Bylo tedy jasné, že vyhraje ten, kdo se lépe přizpůsobí podmínkám a to byl soupeř. Už v první půli jsme mu pomohli na koně, když naše obrana vyrobila dvě školácké hrubky. David Linka, který hrál dnes výborně, alespoň upravil a v půli to bylo jen 1:2. Do kabin přišly místo hráčů promočené a klepající se zmrzliny. Druhý poločas v podstatě kopíroval první. Znovu jsme měli určitou herní převahu, ale neschopnost finálně přihrát a střelecká impotence způsobila, že opět po naší chybě skóroval soupeř. Několik minut před koncem pak z přímého kopu parádně pověsil míč pod břevno Ondra Šerý (výkonem ale tentokrát velmi zklamal) a naše akcie znovu ožily. Soupeř ale v posledních sekundách zápasu znovu skóroval a pak už se ani nerozehrávalo. Byl konec. Nutno poznamenat, že zaplaťpánbůh. Příště si snad zase zahrajeme fotbal.

Přední Kopanina – FC Zličín 4:2 (2:1)