Pohárový postup do semifinále

Ve čtvrtfinále Poháru PFS - Teskahor Cup 2010 jsme ve středu 5.května jeli na hřiště FC Tempo, týmu, který v 1.A třídě usiluje o návrat do přeboru. Na čele tabulky má náskok osmi bodů a tak před zápasem Tempo budilo respekt. Proto bylo překvapením, že v sestavě domácích se objevilo pět dorostenců a další tři seděli na lavičce. Nám chyběl Čížek, Roubíček a stále zraněný Merta. Naopak mohli nastoupit karetní hříšníci Novák a Žák.

Od začátku jsme měli výraznou převahu. Už ve 2.minutě pálil z voleje Moravec a mladý Flaks v domácí brance ukázal, že se svému řemeslu učí dobře. V 6.minutě prošel hladce středem domácí obrany Žák, jeho střelu Flaks vyrazil, ale na dorážku Valouška už nestačil a vedli jsme 1:0. Na domácí branku se dál valil jeden útok za druhým, ale Flaks chytal výborně a když už byl překonán, zastavila střelu Moravce tyč jeho branky.
Až ve 30.minutě se do domácí šestnáctky protáhl na pravé straně Žák, míč nabídl Novákovi, ten ještě lépe postavenému Moravcovi, který zamířil přesně k tyči a bylo to 2:0. Ve 38.minutě Flaks vyrazil přímý kop Háši, ale Zahálka dorážkou branku minul. Za pět minut hlavičkoval Novák jen do břevna. Vše si vynahradil v poslední minutě první půle, kdy s jistotou zakončil vydařenou kombinaci.
I po přestávce se zápas odvíjel v naší režii, ale vytvořené šance jsme trestuhodně zahazovali a nakonec lehkomyslností v obraně dovolili domácím i korekci výsledku, když naší obranou lehce prošel Balun a Hurka už uklízel míč do prázdné branky. Víc už jsme domácím nedovolili. V 76.minutě Urban střílel jen do tyče a v 78.minutě zvýšil na 4:1 technickou střelou přes padajícího golmana Lukeš. Tečku za zápasem udělal vlastním gólem domácí Benda.

Další výsledky čtvrtfinále Poháru PFS – Teskahor Cup 2010:
Kunratice-Aritma 1:3 (0:1) branky: 54. Viktorín – 44. M. Pánek, 70. Marousek, 73. Novák
Troja-Újezd n.L. 2:0 (0:0) branky: 60. Kacbunda, 70. Smrček
SK Střešovice-ČAFC 2:2 (1:2) p.k. 7:8 branky: 33. J. Kašpar, 80. J. Šulc – 42. a 44. Balcárek

Program semifinále 19.5.2010 v 17:30 hod.: