Podolský víkend dorostenců

Oba dva kolektivy dorostenců už mají jistotu udržení přeborové soutěže i pro příští sezonu a tento víkend je čekal stejný soupeř, mužstva AFK Podolí Praha. Podolí patří ka favoritům obou přeborových soutěží. Mladší dorost to potvrdil, starší naštěstí pro nás nikoliv.

Přebor mladšího dorostu – 20 kolo
FC Zličín – AFK Podolí 1:7 (0:4)

Branky: 71. Jícha – 16., 28., 38., 58. a 59. Novanský, 14. Vacek, 51. Chládek Rozhodčí: Krejčí
FC Zličín: Kouba – Karásek, Kučera, Landa, Šindelář – Tichý, Urban, Jícha, Maxmilián – Gotwald, Černý.
Podolí: Velebil – Herdics, Polena, Janovský, Novanský, Vacek (58. Ráž), Kotek (51. Ernest), Kumhera (41. Smetana), Lupínek, Chládek, Kotýnek.

Podolí, které je v soutěži suverenně nejlepším mužstvem o svých kvalitách nenechalo nikoho na pochybách od samého začátku. My jsme nastoupili s prázdnou lavičkou a na hřišti byli i tři starší žáci. Podle toho se i zápas vyvíjel a už v poločase to bylo 0:4. Po přestávce hosté rychle přidali další tři góly, ale jejich brankostroj se naštěstí v 58.minutě zasekl. Nám se naopak zásluhou Ondry Jíchy podařilo zaznamenat čestný úspěch.

Přebor staršího dorostu – 22.kolo
FC Zličín – AFK Podolí 1:1 (0:1)

Branky: 59. Maxmilián – 22. Dratva ŽK: D. Urban (Zličín) Rozhodčí: Šmakal – Opočenský, Vlček
FC Zličín: Holan – Strejček, Krejčí, Kučera, Šindelář – Mané (75. Landa), Reitermann, Jícha (78. T. Urban), Maxmilián – Rajský (84. Gotwald), D. Urban.
Podolí: Vondra – Sulek, Hrubý, Šindler, Savko, Dratva (61. Reichel), Kasl, Brokl (61. Boubín), Souček (39. Malý), Aubrecht, Petřík.

Bez hlavní ofenzivní síly Adama Maye nasoupili v neděli starší dorostenci proti Podolí, které je stále ve hře o postup do divize. V našem dresu vyběhli na hřiště hned čtyři mladší dorostenci, a tři ještě nastoupili v průběhu zápasu, kteří měli v nohách sobotní zápas. Hosté sice měli územní převahu, ale v koncovce byli dlouho bezradní. Prosadil se ve 22.minutě jen Dratva a za stavu 0:1 se šlo i k poločasové přestávce.
Po ní se kluci zvedli a soupeře zaskočili aktivní hrou. A v 59.minutě přišlo zasloužené vyrovnání. Po rychlé kombinační akci se na zadní tyči rybičkou položil do míče Maxmilián a přesnou hlavičkou vyrovnal.
Hosté nás dostali pod tlak až v samotném závěru a po nastřelené ruce získali v 89.minutě i výhodu pokutového kopu. Střelu Kasla však Holan vyrazil a remízu jsme udrželi až do konce.