O vítězství jsme přišli v šesté minutě nastavení

Na Libuši jsme rozhodně nesehráli dobrý zápas. Přesto jsme dokázali během čtyř minut otočit nepříznivý vývoj utkání a sahali jsme po třech bodech. O ty jsme přišli v šesté minutě nastavení.

Úvod zápasu patřil aktivnějším domácím, kteří si připravili dvě standardní situace, ale nic z nich nevytěžili. V 6.minutě předvedla šikovnou kombinaci dvojice Fekete – Gutheis, ale jeho střelu Šokoďko vyrazil. V 16.minutě jsme se poprvé představili my. Tvrdou ránu Klímy Marko jen vyrazil a Čížkova dorážka skončila v síti. Bohužel se mával ofsajd. Za dvě minuty kopali domácí roh a po něm čaroval Šokoďko, který gólovou hlavičku Gutheise s pomocí břevna dostal do bezpečí. Ve 13.minutě Háša poslal do úniku Nováka, ale ten střílel jen do boční sítě. Za dvě minuty jsme předvedli signál z rohového kopu a dělovka Klímy jen těsně minula pravou tyč domácí branky. V závěru poločasu nejdříve v poslední chvíli Mlejnek zblokoval střelu Gutheise a na druhé straně zastavil akci Nováka faulem před vápnem brankář Marko. Přímý kop však Skála nasměroval mimo tyče.
I po přestávce patřila aktivita domácím. V naší brance však stál Šokoďko a když už se domácí diváci radovali, zastavila hlavičku Stránského tyč jeho branky. V 56.minutě fauloval Merta před vápnem, ale Gutheis z přímého kopu mířil nepřesně. Merta se po několika minutách představil i na druhé straně, ale z těžkého úhlu domácí branku přestřelil. V 69.minutě se skore poprvé změnilo. Fekete zůstal ve vápně volný a s přehledem uklidil míč do sítě. Odpověděli jsme přímým kopem Klímy, Merta vrátil hlavou míč před branku, ale tam nikdo nedorážel. Aktivita se pomalu přesouvala na naše kopačky a v 79.minutě bylo vyrovnáno. Žák se prokličkoval až k šestnáctce, prostrčil míč na Čížka a ten levačkou zamířil přesně k tyči. Za minutu vyrobila domácí obrana hrubou chybu v rozehrávce a Merta měl volnou cestu k brance. Přízemní střelou obstřelil vybíhajícího Marka, ale i jeho branku. V 83.minutě předvedl Merta vtipnou kombinaci s Novákem, ten se dostal až do šestnáctky, kde jej poslal k zemi Maňák. Sám postižený nařízenou penaltu proměnil a šli jsme do vedení.
Ohlášené tříminutové nastavení přineslo řadu standardních situací domácích a po jedné z nich střídající Stuchlík trefil břevno. Ve třetí minutě nastavení sudí přehlédl šlapák na stehno brankáře Šokoďka a ten musel být ošetřován a tak se hrálo ještě další tři minuty. A v 96.minutě se na domácí usmálo štěstí. Po další standardce propadl míč klubkem hráčů k volnému Pavlů a ten jej poslal do sítě. Rozehrálo se a pískal se konec.
Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Jsme hlupáci, že jsme tento zápas nevyhráli. Šancí jsme měli dost, byla tam tyč, dvě břevna. Po vedoucím gólu jsme však nepochopitelně vypadli ze hry a soupeř dal dva góly. Nakonec jsme urvali alespoň bod.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Nemohu být spokojen ze dvou důvodů. Náš výkon zdaleka nebyl optimální, s výjimkou 15 minut po inkasované brance jsme odvedli mizerný výkon. V závěru utkání jsme měli v klidu utkání dohrát a odvézt si tři body. Nechali jsme se ale soupeřem zbytečně zatlačit a pomohli nedůsledností a alibismem Libuši vyrovnat. Chceme hrát o čelo tabulky a nejsme ochotni pro to udělat maximum. Uznávám, že jsme si zavinili ztrátu dvou bodů sami, ale hlavní rozhodčí Tikal mně přiváděl chvílemi k šílenství. Nechal nastavit 3 minuty a po 5 minutách nastavení jsem čekal konec utkání. Nechal v utkání pokračovat a po trestném kopu z hloubky pole jsme po nepřiměřeném důrazu a agresivitě domácích inkasovali v 96. minutě na 2:2. Nebudu brečet, ale není k zamyšlení, kdo vlastně rozhoduje utkání pražského přeboru?