O tři body jsme přišli v poslední minutě

V 18. kole Pražského přeboru mladšího dorostu jsme v neděli 20. 5. 2018 zajížděli na hřiště Loko Vltavín.

Do zápasu jsme šli s tím, že se pokusíme navázat na podzimní výkon, kdy se nám podařilo eliminovat jejich 2-3 rozdílové hráče. První poločas byl tedy docela nudný! My jsme zahrozili jen v úvodu, kdy se z pravé strany dostal do vápna Tseber, ale na jeho prudkou přihrávku Holakovský nedosáhl. Škoda, protože před ním již byla prázdná branka. Pak se již začali více dostávat do hry domácí a získávali mírnou převahu. Nutno podotknout, že jsme jim to hodně usnadnili, protože po získání míče jsme jim druhou nebo třetí přihrávkou balón odevzdali! Což nás samozřejmě stálo mnoho sil. První poločas tedy skončil  bez branek, protože snaha domácích většinou končila ještě před naším vápnem, nebo nepřesným zakončením, které Budský s jistotou vyřešil. A tak asi nejlepší pokoukaní byl pohled největší vzducholoď světa Zeppelin NT, který celý zápas na stadionem kroužila ….

O přestávce jsme tedy museli kluky nabádat k zpřesnění přihrávek a lepšímu pohybu. Druhý poločas ,,načal“ Šída nesmyslným faulem zezadu, za což byl ,,odměněn“ žlutou kartičkou! Pak už jsme ale se začali snažit hrát fotbal a do první velké šance se mohl dostat v 50 min. Tseber, který se dobře uvolnil před vápnem, ale místo aby šel sám do zakončení, kde se mu naskytla zcela volná cesta k bráně, tak volil přihrávku na Hollera, který ale byl v ofsajdu. O chvilku později jsme se už radovali. Ve středu hřiště vybojoval míč Bartoška, přesnou kolmici po pravé straně našel Vinše, který zatáhl míč a ostrým centrem našel hlavu Tsebera a ten ,,rybičkou“ nedal gólmanovy šanci – 0:1.  I nadále jsme to byli my, kdo více držel míč a měli více ze hry. Bohužel, ale naše snaha končila před vápnem, nebo slabým nepřesným zakončením. V 70.min. měl velkou šanci opět Tseber, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh. Pak vystrčili růžky i domácí, ale střela šla naštěstí vedle. O chvilku později jsme si vytvořili velký závar v domácí šestnácte, ale zakončení Holakovského bylo slabé a domácí brankář si s tím poradil. A tak nás nakonec tohle musí mrzet, protože místo abychom přidali ,,pojišťovací“ branku, tak v poslední minutě inkasujeme… Nutno ale dodat, že jsme domácím v tom hodně pomohly! Budský měl míč ve své náručí, ale místo aby míč takticky podržel, protože Votava na, kterého se snažil rozehrát, měl za sebou dva rychlé sprinty přes celé hřiště a byl v lehkém ,,laktátu“. Bohužel o míč přišel a domácí hráči šli do otevřené obrany. Z levé strany se dostali před naše velké vápno, kde jsme navíc nebyli dostatečně důrazní! Přihrávka do vápna našla hráče domácích, který slabou střelou zakončil a Budský se po střele jen ohlédl, ale ono to skončilo v brance, 1:1….

Jak jsem psal, závěr jsme takticky nezvládli a tak nás to stálo další body a připsali si již 6 plichtu…!

Pražský přebor, 18. kolo, neděle 20.5.2018, 17:00

Loko Vltavín 1:1 FC Zličín