O postup do finále jsme přišli na penalty

V deštivém počasí jsme sehráli semifinálové střetnutí Poháru PFS na hřišti ČAFC. Na postup nám nestačilo ani dvoubrankové vedení. Další velké šance jsme neproměnili a soupeř nakonec v nastaveném čase vyrovnal. V penaltovém rozstřelu už jsme tahali za kratší konec.

Obě mužstva musela v sestavách hodně improvizovat. Od začátku jsme byli jasně lepší a na dlouhé minuty domácí takřka nepustili přes půlku. V 16.minutě se tečovaná střela Čížka otřela o tyč. Domácí odpověděli akcí Balcárka, který u lajny obral o míč Koblice, ale přihrávku na spoluhráče už neadresoval přesně. Vzápětí se do vápna protáhl Háša a golman domácích Svoboda u tyče míč vytlačil na roh. Háša se po několika minutách dostal do další tutovky, ale zakončil zbrkle střelou mimo branku. Ve 31.minutě jsme propadli na levé straně obrany, Kural zatáhl míč a zpět jej předložil Šlitrovi, ten vypálil naštěstí nepřesně. Do třetice už to vyšlo Hášovi. Ve 39.minutě se po naší vydařené akci dostal ve vápně k odraženému míči a už jej s přehledem poslal do odkryté branky. Vzápětí po krásné kolmé přihrávce upaloval sám na domácí branku Lukeš, ale místo kličky volil pokus o přehození domácího golmana a míč skončil v jeho rukavicích.
Dvě minuty po přestávce domácí J. Kaliba nepřesným odkopem poslal míč za sebe, Lukeš u něj byl dřív než brankář Svoboda a ten jej při pokusu o kličku fauloval. Domácí golman překvapivě vyvázl bez karetního trestu. Nařízenou penaltu proměnil Novák a vedli jsme 2:0. Pak jsme nepochopitelně přenechali iniciativu soupeři. T. Kaliba pálil z dálky a Zamazal byl pozorný. V 56.minutě přišla chyba pravé strany obrany a Bureš měl cestu k brance otevřenou. Zahálka mu míč ve vápně ukopl na roh, ale pád domácího hráče byl posouzen jako faul a domácí Chvátal z darované penalty snížil. Postupně jsme tlak domácích eliminovali a hru kontrolovali. Měli jsme i několik slibných šancí, ale bez efektu. V závěru domácí vrhli všechny síly do útoku. Dlouhými nakopávanými míči se tlačili do šestnáctky, ale naše obrana odolávala. Když jsme přežili i střelecký pokus Ulricha, čekal se závěrečný hvizd. Ten nepřišel, ale v nastavení, které nebylo avizovaná, padl jeden z domácích hráčů před naší šestnáctkou, když mu Žák čistě odebral míč. Sudí Váša byl jediný jiného názoru a nařídil přímý kop. Ten trefil naprosto ideálně Bureš a po zemi přesně k tyči vyrovnal. Konec se ani nepískal, z půlky se ani nerozehrálo a začal se losovat penaltový rozstřel.
Ten zahájili domácí a Chvátal byl úspěšný. Bohužel Moravec hned v první sérii neuspěl a protože všichni další střelci už ano, z vítězství na penalty a postupu do finále se radovali domácí.
Trenér Daniel Drahokoupil: Dvoubrankové vedení jsme měli udržet, vlastní lehkomyslností jsme ho ztratili. To, že nás v závěru poškodil rozhodčí nebudu komentovat. Většinu zápasu jsme byli jasně lepší a postoupilo horší mužstvo. Takový je ale fotbal a v poháru to platí dvojnásob.

ČAFC – FC Zličín 2:2 (0:1) p.k. 5:4
Branky: 56. z penalty Chvátal, 90+1. Bureš – 39. Háša, 47. z penalty Novák Penalty: Chvátal, Ulrich, Benda, Tržil a T. Kaliba všichni porměnili – Moravec neproměnil, Čížek, Novák, Žák, Sochor proměnili Rozhodčí: Váša – Kubíček, Wimmer Diváků: 10
ČAFC: Svoboda – Zupka, J. Kaliba, Chvátal, T. Kaliba – Benda – Kural, Tržil, Šlitr (46. Ulrich), Bureš – Balcárek. Trenér Zdeněk Herink.
FC Zličín: Zamazal – Valoušek – Zahálka, Sochor, Moravec – Koblic, Žák, Čížek, Háša – Novák, Lukeš (89. Urban). Trenér Daniel Drahokoupil.

Druhé semifinále:
Aritma – Troja 4:0 (2:0)
Branky: 24. a 86. Marousek, 27. Škornička, 88. O. Rybka ČK: 61. Kacbunda (Troja) Rozhodčí: Šmakal – Krejčí, Trska Diváků: 20

Finále 9.června v 17:30 na hřišti Slavoje Vyšehrad: Aritma – ČAFC