Nečekané 3 body z Podolí

K utkání devátého kola přeborové soutěže staršího dorostu, která nově nese název Fincentrum, jsme zavítali na hřiště dosavadního lídra soutěže Podolí.

Již v úvodní minutě utkání jsme vstřelili první branku, kdy z levé strany centroval do vápna Šindelář, který dokonale využil dosavadní nejlepší střelec staršího dorostu Maxmilián. Celý první poločas byl oboustranně na vynikající úrovni, obě mužstva se snažila hrát a bylo k vidění mnoho pohledných fotbalových momentů. Druhou branku Podolí inkasovalo ve 20. minutě, kdy míč před branku poslal z pravé strany Marek Hájek a Reitermann nekompromisně zvýšil náš náskok. V zápětí musel být pro zranění střídán Urban a na jeho místo nastoupil Nožička. Do půle jsme mohli zvýšit náš náskok již na 3:0, Šindelář získal míč na půlící čáře, se kterým běžel až na hranici velkého vápna a přihrál Bárovi, který se bez povšimnutí Podolských obránců na penaltě ocitl úplně sám, ale jako by se této příležitosti zalekl a střílel pouze doprostřed branky, kde byl připravený domácí brankař.

Druhá půle byla z naší strany herně slabší, ale přesto si naši dorostenci zaslouží pochvalu za snahu a za vynikající obrannou činnost. Podolí na nás vlítlo hned po změně stran a naši záložníci a obránci mělo co dělat, aby jejich snahu nebourávali. My jsme po celou druhou půli hrozili vlastně jen z brejků. První z nich měl v 66. minutě střídající Drdlíček, který ale střílel ze zbytečné dálky. Další brejk měl opět Bára, který v 74. minutě dostal od Maxmiliána krásnou kolmou přihrávku za obranu, ale nenaložil s ní o nic lépe než Drdlíček. S přibývajícím časem Podolí bylo čím dál tím více aktivnější a vypracovávalo si nebezpečné akce. Ale naše obrana dále vzdorovala. Inkasovali jsme až v samotném závěru utkání a to v 83. minutě, kdy dorážel z malého vápna jeden ze střídajících Podolských hráčů. Po vstřelené brance Podolí dále útočilo, avšak i přes další nebezpečné akce další gól nepadl a po dvouminutovém nastavení a závěrečném hvizdu rozhodčího Gottharda jsme mohli oslavovat úspěch! Odvezli jsme si vítězství z Podolí!

Fincentrum přebor dorostu, 9. kolo, neděle 17.10.2010, 15:30

AFK Slavoj Podolí Praha 1:2 FC Zličín