Nečekaná bodová ztráta na Hájích

Na Háje jsme jeli v očekávaní dalšího tříbodového zisku. Bohužel opak byl pravdou. Jediná šance domácích rozhodla o výsledku. My jsme nedokázali dát gól ani z penalty.

Na Háje jsme jeli v očekávaní dalšího tříbodového zisku. Bohužel opak byl pravdou. Jediná šance domácích rozhodla o výsledku. My jsme nedokázali dát gól ani z penalty.

Hned v první minutě Novák ve slibné šanci pálil nad branku. Domácí si vzápětí připravili dvě standardky, ale nic z nich také nevytěžili. V 9.minutě náš dlouhý aut do vápna zakončoval Čížek, ale hlavou zamířil jen do rukou domácího golmana Tlustého. V 17.minutě se do koncovky dostal Sochor, ale i on mířil jen do rukavic připraveného Tlustého. Za dvě minuty pálil z otočky uvnitř vápna opět Sochor, ale míč mu nesedl a Tlustý opět zasáhl v klidu. Domácí hrozili jen ze standardních situací, ale žádná z nich k vážnější šanci nevedla. První poločas tak skončil bez branek.
Minutu po přestávce se ke střele dostal Merta, ale zamířil vysoko nad branku. Domácí kontrovali přímým kopem, po kterém hlavičkoval nepřesně Dub. V 50.minutě obral Novák o míč Hrůzu, ale jeho centr Merta hlavou mezi tyče neusměrnil. V 59.minutě po našem přímém kopu hlavičkoval Čížek jen do rukou Tlustého a za dvě minut po signálu z rohového kopu pálil těsně mimo Roubíček. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 63.minutě Přímý kop domácích na zadní tyč poslal zpět před branku Vlasák a Fedič už hlavou nezaváhal a poslal domácí do vedení. Až po inkasované brance jsme přidali na obrátkách a v 74.minutě pálil Žák do tyče domácí branky. K odraženému míči se ještě dostal Koblic, ale jeho střelu nohama stačil vykopnout Tlustý. Gólem neskončila ani další šance Moravce. V 84.minutě se protáhl do vápna přes dva hráče Novák a Fedič jej poslal k zemi. Sám postižený se ujal exekuce pokutového kopu, ale Tlustý směr jeho střely vystihl. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Čížek, ale Fedič stačil pohromu na lajně odvrátit. Náš závěrečný tlak už k ničemu nevedl a tři body zůstaly na Hájích.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Prohospodařili jsme 3 body! Upozorňoval jsem celý týden hráče na to, že je to průšvihový zápas, přesto jsme si to nevzali k srdci! Háje na nás vyrukovaly s důrazem a tvrdostí až za hranicí regulérnosti, Merta to odnesl těžkým výronem. My jsme vstoupili do utkání, jako by se nemohlo nic stát . První poločas nebyl o ničem, začali jsme prakticky hrát až po obdržené brance. Šance Roubíčka, tyč Žáka a dorážka Koblice byly stoprocentní. Stejně jako neproměněná penalta Novákem. S hráči si to vyříkáme a doufám, že tato facka přišla včas!
Zdeněk Slabý (FC Háje): Řeknu to jednoduše. Na to, s jakými problémy jsme dostávali dohromady sestavu, je výsledek hodně potěšující. Jak říkají kamarádi na malém fotbale „Hrajeme na plichtu a se štěstím můžeme vyhrát“. To se nám povedlo. Jinak mně soupeř zklamal. Byl tam důraz, agresivita, ale fotbalovost chyběla. Pod tlak nás dostali až v závěru, do té doby nic.