Na Vyšehradě jsme si zadělali na malér

S vědomím toho, že Háje i Tempo zvítězili na hřištích soupeřů jsme jeli v neděli na Vyšehrad. K záchraně potřebujeme třicet bodů a tak nám vítězství dávalo jistotu, remíza naději. Nakonec nám zbyly oči pro pláč.

Začali jsme podle očekávání zápas ofenzivně a už v první minutě střílel z přímého kopu Sigan, Válek byl pozorný. V náruči domácího golmana skončila i střela Chrže a další pokus Sigana skončil těsně mimo domácí branku. Ti se pomalu osmělovali do rychlých protiútoků a po jednom z nich jen včasné vyběhnutí Šokoďka zmařilo šanci Voborníka. Domácí útočník si vše vynahradil v 18.minutě. Na hranici vápna se k němu odrazil míč po rohovém kopu a Voborník jej bez váhání napálil přesně k tyči. Kde byli naši hráči ví jen oni sami. Rychlé protiútoky Vyšehradu dál zaměstnávaly naší obranu.Ve 20.minutě se nad Vyšehradem objevily mraky a padaly první kapky. Ve 25.minutě Voborník vyhrál před vápnem hlavičkový souboj a dobíhající Kubík byl u míče dřív než Šokoďko, ale naší branku hlavou naštěstí těsně minul. My jsme se dostali ke střele až díky přímému kopu ve 36.minutě, ale dělovka Nešpora zasáhla jen choulostivá místa domácího Schicka. Déšť sílil a štěstí pršelo domácím. V poslední minutě první půle totiž trestuhodně chyboval v rozehrávce Hrechko a Voborník se rázem objevil sám před Šokoďkem. Rychlá klička doleva a míč putuje do naší prázdné branky podruhé. Během poločasové přestávky se nebe roztrhlo a hřiště bičoval prudký déšť a kroupy. Až po více jak půlhodině hlavní sudí Severýn usoudil, že je možno v zápase pokračovat. Dlouhá přestávka více prospěla nám. Ve 49.minutě si míč ve vápně zasekl I. Merta a Schick jej podtrhl. Nařízenou penaltu proměnil v kontaktní gól Sigan. Stále více jsme tlačili před domácí branku dlouhými nakopávanými míči. Zapomněli jsme však na zadní vrátka a Žák v jasné šanci střílel přes celou branku naštěstí mimo. V 63.minutě bylo vyrovnáno. Přímý kop z levé strany rozehrál Sigan a Klíma hlavou usměrnil míč do sítě. V 73.minutě byl po pěti minutách pobytu na hřišti vyloučen Doucha za kopnutí soupeře a dohrávali jsme v deseti. Přesto jsme se snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale z centrovaných míčů jsme se do větší šance nedostali. Domácí se především bránili, ale v 88.minutě postupoval středem hřiště Tošovský, nikdo z našich si ho nevšímal a tak vystřelil a míč proklouzl Šokoďkovi mezi rukama do sítě. V poslední minutě byl ještě vyloučen domácí Kubík za vražení do Merty, ale vyrovnat se už nepodařilo a tak naše záchranářská mise skončila neúspěšně a klesli jsme na předposlední místo. V posledních dvou zápasech musíme uhrát minimálně dva body, nebo čekat na zaváhání tempa. Jinak je s námi amen. Někteří hráči to zřejmě ještě nepochopili, nebo je jim to jedno, jinak nemohli na Vyšehradě předvádět to, co předváděli. Pánové, takhle se o záchranu nebojuje!!!

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Mužstvo mně dneska strašně zklamalo. Před zápasem všichni slibují, že budou jezdit po zadku a prohráváme 2:0. Pak to sice vyrovnáme, ale začneme zase chybovat, jakoby se nemohlo nic stát a přijde chyba brankáře. S hráči, kteří nechtějí bojovat za úspěch klubu, se budeme muset rozloučit.

Petr Andrt (Vyšehrad B): Věděli jsme, že to nebude lehké, hosté měli velkou motivaci. Nám se ale podařilo dát v první půli dva góly a vypadalo to dobře. Dlouhá přestávka nás trochu zabrzdila a náskok jsme ztratili. Větší šance jsme však soupeři nedovolili a nakonec se k nám obrátili štěstí a laciným gólem jsme vyhráli.