Na úvod s Královicemi bez branek.

V 16. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 11.3.2017 hostili mužstvo Sokola Královice.

V 16. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 11.3.2017 hostili mužstvo Sokola Královice.

Po dlouhé zimní pauze jsme opět naskočili do mistrovských utkání. V 16. kole jsme přivítali těžkého soupeře, a to Sokol Královice. Z podzimu jsme jim měli co vracet a tak jsme chtěli nechat na hřišti duši. Trošku jsme soupeře sledovali i v přátelských utkáních, abychom se mohli připravit. Hlavně pohlídat a zdvojovat soupeřovi útočníky. Trošku se vše trénovalo a nacvičovalo i na trénincích. Kluci byli připraveni a nálada v kabině byla vynikající.

Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně a kombinační hrou jsme se dostávali k vápnu soupeře. Bohužel bez šancí na vstřelení gólu. Hodně nám zatrnulo, když hráč soupeře nevybíravě vyskočil na Valouška a srazil ho k zemi. Naštěstí se nic vážného nestalo, ale zákrok volal po žluté kartě. Hodně mě soupeř překvapil svou tvrdou hrou. První poločas nenabídl žádné vyložené šance, jen malé náznaky, které končily střelami z větší vzdálenosti. Na obou stranách perfektně pracovala obrana a tak bylo těžké se k nějakým šancím dostat. První poločas tedy, bez velkého vzruchu bez branek.

O přestávce jsem kluky nabádal k opatrnosti a stálému zabezpečení obrany. To kluci také splnili a ještě jsme byli od začátku druhé půle aktivnější. Více jsme se pohybovali na půlce soupeře a vytvářeli jsme si po kombinacích i fauly. Z trestných kopů se nám, ale nepodařilo vstřelit gól. Střely Čvančary, Bouse a hlavička Merty bohužel v síti neskončily. Pak přišla 67 minuta a opět jeden z nebezpečných zákroků soupeře na Gröbla. Tentokrát již rozhodčí sáhl pro kartu a to barvy červené. Bohužel nám toto vyloučení a početní převaha moc nepomohla, spíše opačně. Trošku jsme ztratili tempo, ve kterém jsme hráli a tím jsme dali šanci i soupeři. Naopak Královice oslabení nabudilo a více se v deseti tlačili do šancí. V 78´minutě soupeř dokonce nastřelil břevno a poté ve vyložené šanci netrefil branku. My jsme si v posledních 10´minutách vytvořili ještě šanci v podání střely Gröbla (mimo), Bous pálil pouze do připraveného brankáře a nakonec po akci od Šindeláře po levé straně a zpětné přihrávce si chtěl Merta ještě vylepšit pozici, ale bohužel o balón ve vápně přišel. Poslední slovo zápasu měli, ale hosté. V nastaveném čase rozehrávali rohový  kop - naštěstí po závaru se dostal míč do bezpečí a rozhodčí ukončil utkání. Takže bod asi zaslouženě.

Musím poděkovat klukům za výbornou práci. V zápase se drželi přesně taktických věcí, které jsme si říkali a  po celý zápas bojovali tak, jak se bojovat má. Obrana pracovala výborně a i přechod do útočné fáze byl velmi dobrý. Musíme ale pokorně do dalších kol, protože před sebou máme strašný kus práce.

trenér Martin Hořejší.

 

Pražská teplárenská přebor mužů, 16. kolo, sobota 11.3.2017, 10:30

FC Zličín 0:0 Sokol Královice

Žluté karty 62. Merta, 90. Kubr - 62. Horáček.
Červené karty 66. Horáček (Královice).
FC Zličín Blahovec - Horák (62. Vagner), Valoušek, Zahálka, Šindelář, Čvančara (83. Konečný), Gröbl, Kubr, Bous (90. Patrman) Škrečko, Merta.
Sokol Královice Pompa - Pešek, Hyský, Záhorec, Horáček, Pospíšil, Šmíd, Krejča (77. Randa), Malík, Formáček, Tylšar (85. Duchek).
Rozhodčí Maiello - Stěhule, Zelený. Delegát Kutil
Diváci 100
Jméno Minuty Góly ŽK ČK
Blahovec Vít 90 0 0 0
Valoušek Richard 90 0 0 0
Horák Petr 68 0 0 0
Šindelář Jan 90 0 0 0
Zahálka Martin 90 0 0 0
Kubr Stanislav 90 0 1 0
Škrečko Adam 90 0 0 0
Čvančara Jakub 83 0 0 0
Patrman Petr 1 0 0 0
Vagner Tomáš 28 0 0 0
Gröbl Michael 90 0 0 0
Bous František 90 0 0 0
Merta Ivan 90 0 1 0
Konečný Marek 7 0 0 0
Domácí Hosté Výsledek