Na rezervu Dukly jsme nestačili

Rezerva Dukly přijela na Zličín s velkým trumfem v sestavě. Kamerunský robustní útočník Dani Chigou prakticky zápas rozhodl. Na první gól přihrál a druhý dal sám. Zejména ve druhé půli jsme hru vyrovnali, v závěru měli i velkou převahu, ale větší šance se z toho neurodila.

V první půli byla Dukla na hřišti jasným pánem. U ž 5.minutě si vybojovala první roh a za dvě minuty i první střelu na branku. Koubík však mířil nad. Bayer z přímého kopu mířil nepřesně a po rohu stejného hráče míč mezi tyče neusměrnil Macháček. Až pak jsme se dostali ke slovu i my, ale Sigan z přímého kopu nemířil přesně. V 15.minutě akci hostů potáhl po levé straně Berger, posunul míč na Chigoua, ten jej postrčil proti noze Bayerovi, který tvrdou ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Ve 26.minutě jsme měli první slibnou slibnou šanci my, ale Rada vyběhl včas a byl u míče dříve než nabíhající Merta. Další minuty byly v režii Dukly. Kuntovu lehkou střelu Šokoďko kryl. Bittengel přešel přes Valouška, našel v šestnáctce Chigoua, který však branku netrefil. Vzápětí Šokoďko vyrazil střelu Chigoua na roh. Po něm zůstal Chigou na okamžik volný a hlavou poslal míč do naší sítě podruhé. V závěru poločasu spálil dvě vyložené šance hostující Sdiri. V prvním případě mu střelu reflexivně vyrazil Šokoďko a v druhém mířil Sdiri z několika kroků mimo tyče.
Do druhé půle poslal trenér Drahokoupil dva čerstvé hráče. První šance po přestávce patřila opět hostům, ale Macháček po rohovém kopu hlavou míč mezi tyče neusměrnil. Do zápasu jsme se vrátili v 55.minutě. Sigan si potáhl od lajny míč do středu hřiště a jeho levačka vyslala nechytatelný projektil. Rada plachtil vzduchem marně. A za čtyři minuty mohlo být vyrovnáno. Sigan našel rozeběhnutého Mertu, ale Rada jeho střelu vyrazil. Ve snaze vyrovnat jsme stále více otevírali obranu, tlačili se do útoku, ale vážnější šanci jsme si vytvořit nedokázali. Naopak hosté z několika brejkových akcí mohli zápas rozhodnout. Nestalo se, přesto Dukla těsné vítězství uhájila. Za výkon, zejména ve druhém poločase, se však stydět nemusíme.
Jiří Němec (Dukla B): Podle toho, jak se zápas vyvíjel, tak si myslím, že vítězství je zasloužené. Kdyby se šlo o půli do kabin za stavu 0:5, tak nikdo nemohl říct ani popel. Bohužel pak Zličín dal na 1:2, hrál vabank a my jsme se s tím nějak nedokázali vyrovnat. I když v závěru jsme zase nějaké příležitosti měli.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Škoda. První půli jsme prohospodařili. Po přestávce už jsme hru vyrovnali, dali kontaktní gól, ale k vyrovnání jsme se nedostali.