Mlha a pět gólů = starší dorost opět vítězně!

K poslednímu podzimnímu domácímu utkání jsme na naší umělé trávě přivítali rezervu Viktorky Žižkov, se kterou jsme se dělili o třetí a čtvrtou příčku jen o skóre a nečekalo nás tedy nic lehkého.

Utkání bylo sice dosti bojovné, ale herně bylo daleko lepší než naše poslední vystoupení na Vyšehradě. Již v 5. minutě odražený míč nastřelil na branku z první Šindelář, ale jeho střelu z 50 metrů Žižkovský Rýva bez problému chytá. Hosté zahrozili poprvé hned z následného protiútoku, kdy se až na úroveň penaltového puntíku dostal hostující Protivínský, který střílel, ale naštěstí před Smutným srazil míč na roh Hájek. Ve 14. minutě jsme měli první tutovku utkání, kdy se po hrubce Žižkovské obrany dostal k míči Tichý, který si všimnul vyběhnutého gólmana a snažil se jej lobem překonat, ale míč skončil jen vedle levé tyče. Hostům jsme zahrozili poté výrazně až ve 33. minutě, kdy po levé straně zatáhl míč Maxmilián a z jeho centu střílí Bára, ale opět jen těsně vedle Rývovy branky. Ve 36. minutě se poprvé měnilo skóre utkání, kdy Bára z půle na slepo odkopává míč směrem k brance soupeře, tam ho v souboji vyhrál svojí výškou Maxmilián a dostal se s ním sám před brankaře, který vyběhl a Maxmilián neměl se zakončením problém – 1:0. Naše vedení netrvalo dlouho, už v 38. minutě jsme z vlastního pokutového území nedokázali natřikrát odkopnout míč, čehož využil hostující Veselý a z malého vápna prostřelil naši dezorientovanou obranu – 1:1. Do půle jsme mohli ještě dvakrát zvýšit, ale ani Urban střelou z pokutové značky, ani následně Bára nedokázali dostat míč do sítě a tak jsme do kabin odcházeli za stavu 1:1.

Přes poločasovou přestávku se na naše hřiště snesla velmi hustá mlha a celá druhá půle byla takřka na hranici regulérnosti, ale i přes to se hrálo dál. V 50. minutě byl faulován Urban u postranní čáry, z následného přímého kopu poslal před branku střílený centr Maxmilián, ale míč prošel celým pokutovým územím Žižkova bez povšimnutí. Ihned o minutu později jsme se radovali podruhé. Maxmilián dostal přihrávku na velké vápno, rychle si míč zpracoval a prostřelil Žižkovského gólmana – 2:1. Bohužel jsme se z vedení opět neradovali dlouho. Hned v 52. minutě po rozehrání se u naší levé tyče nepohodl Smutný a Urban a následně nám doklepl míč do branky velmi sladno podruhé v utkání hostující Veselý – 2:2. Svoje zaváhání u druhého vyrovnávacího gólu Urban napravil v 65. minutě, kdy dostal nádhernou přihrávku za obranu od Reitermanna, Urban se dostal sám před Žižkovského brankaře Rývu, kterého přízemní střelou překonal – 3:2. Hned v následující minutě jsme mohli opět inkasovat, naše obrana nechala na velkém vápně volného hostujícího Slámu, který tvrdě pálil, ale Smutný jeho střelu vyrazil. V 72. minutě byl po odehrání míče zfaulován Šindelář, kterého zfauloval hostující Kučera a viděl za to žlutou kartu. Po tomto zákroku Šindelář ihned odstoupil ze hry a bude nám chybět i poslední kolo na Hájích. Poslední dvě šance v utkání měli hosté, kdy nejprve střílel z levé strany v 87. minutě kapitán Mára a následně mířil tvrdě a přesně Sláma, ale obě šance v závěru utkání Smutný lapil a tak jsme prodloužili po tomto utkání šňůru utkání bez porážky na 9 a poskočili jsme na třetí místo přeborové tabulky za vedoucí rezervu Dukly a Admiru, na které ztrácíme jen 2 body.

Fincentrum přebor dorostu, 12. kolo, neděle 07.11.2010, 14:00

FC Zličín 3:2 FK Viktoria Žižkov B