Mladší žáci B: VÝHRA, která se nerodila lehce

V dalším kole narazili mladší žáci ročníku 2003 na tým z Březiněvsi, který měl tým kombinovaný z ročníku 2002 a 2003. Naši kluci nejvíce před výkopem řešili výšku hostujícího brankaře, ale pak kdosi trefně pronesl, že mu to tam musíme nacpat po zemi. A tento recept na něj platil. Hosté přijeli jen v 8 hráčích, tudíž bez střídání.

Soupeř přijel s taktikou dlouhých nakopávaných míčů a střelby z dálky, žádná snaha o přihrávku. Prostě klasický bum bum fotbal dopředu. Tímto způsobem, nejblíže tak z půlky ostřelovali naši branku. Třikrát takto trefili tyčku a dali také gól, Ondra střelu z dálky vyrazil jen na tyč a při dorážce jsme byli u míče druzí, 0:1. Celý poločas jsme měli územní a herní převahu, drželi jsme míč, vytvářeli si šance, ale v zakončení jsme byli až příliš netrpěliví. V poslední minutě prvního poločasu jsme nakonec zaslouženě vyrovnali. Matěj Jiras z 12 metrů, nijak razantní, ale přesně umístěnou střelou po zemi, se trefil na zadní tyč.

Do druhého poločasu přišly především pokyny, abychom zvýšili aktivitu bez míče, nabízeli se a soupeře utahali, protože nemohl střídat. Začalo se nám dařit zrychlovat hru a rychle ji přenášet z jedné strany na druhou. Hosté pomalu přestávali stíhat přesouvat těžiště hry. V 50. minutě jsme se ujali vedení. Matěj Veverka si prvním dotekem výborně převzal míč do pohybu, postupoval směrem k brance, poslal prudký centr před branku, první střelu dokázal brankař hostů vyrazit, ale na dorážku Matěje Jirase byl krátký, 2:1. V 55. minutě uvolnil Artur Loskov Šimona Horynu a ten levačkou po zemi propálil hostující brankaře potřetí, 3:1. V 63. minutě jsme byli moc pomalí a především nedůslední při obsazování soupeře po rohu, odražený míč hosté napálili na branku a snížili na 3:2. V jsme 67. minutě zápas zlomili v náš prospěch. Marek Pešek poslal trestný kop obloučkem přes zeď, míč před brankařem skočil, ten ho neudržel a Matěj Jiras svým třetím gólem zaznamenal hattrick, 4:2.

Dnešní zápas nám mohl pomoci se vyhrabat z kocoviny posledních 2 zápasů. Sice to nebylo nic oslnivého a skóre mohlo být minimálně dvojnásobné, tak se takové vítězství počítá. Trápí nás proměňování šancí a také pohyb bez míče. Dneska to střelecky sedlo Matějovi Jirasovi, ale do formy, kdy přesnými přihrávkami deptá soupeře, má zatím ještě daleko. Velmi dobře zahrál Artur Loskov, jen musí stále pracovat na prvním doteku, aby si míč ideálně připravil pro další řešení situace. Občas je Artur zbytečně zbrklý se svým řešením, chce to řešit z první, ale zatím nemá dokonale vyvinutý cit v noze pro hru z jedné a takto ztratí hodně míčů. Na druhou stranu Artur je poměrně úspěšný v soubojích 1 na 1, nebojí se zkazit, což je důležité, a s každou povedenou kličkou mu narůstá sebevědomí. Hosté z Březiněvsi se o tom mohli sami přesvědčit, když si Artur na 20 vteřin vyhradil jeviště pro sebe a své kličky, a úspěšně motal hlavy 3 soupeřům naráz a přihrál spoluhráčům do šance. Ale nic se nemá přehánět. Příští týden se utkáme s Trojou. Uvidíme jak se sejdeme, protože budeme muset půjčit pár hráčů našim mladším žákům A, aby se na svůj zápas byli schopni vůbec sejít, hraje se totiž téměř souběžně a podobná situace se bude opakovat proti Bílé Hoře, pak bude konec podzimní části sezony a rozjede se zimní přípravné období.