Mladší přípravka "A" do jara vítězně !

K úvodnímu zápasu na jaře jsme zajížděli na hřiště Ruzyně. Kluci se na nás nesmírně těšili a na jejich hře a nasazení to bylo znát.

Kluci do zápasu vlétli aktivně, snažili se držet míč, kombinovat a často střílet. V úvodu utkání bohužel neměli správně seřízená mířidla a tak se skóre měnilo na straně domácích, kteří šli do vedení 1:0. Tato obdržená branka kluky ještě více nakopla a tak dala gól jediná holka na hřišti, Ellen Klomínková. První čtvrtinu jsme nakonec vyhráli 2:1, ale branek v síti soupeře mělo být více.

Ve druhé čtvrtině domácí rychle otočili stav zápasu na 3:2 a naše hráče to vůbec nerozhodilo a načali gólovou kanonádu. Postupem času jsme začali kluky z Ruzyně přehrávat ve všech směrech a vytvářeli si jednou šanci za druhou a na brankové rozdílu to bylo znát. Všichni se zapojovali do útoku, a ačkoliv domácí brankář chytal výborně, tak po druhé čtvrtině byl stav utkání 3:9.

Do zbytku zápasu jsme si řekli, že zkusíme hodně kombinovat, vyzkoušet si nějaké akce. Soupeře jsme stále drželi pod tlakem, ale branky tolik nepřicházeli, přesto jsme třetí třetinu vyhráli 3:1.

Poslední čtvrtinu kluci nepodcenili, stále se snažili kličkovat, nahrávat si a hlavně přidávali stále další góly. Skóre se nakonec zastavilo za stavu 4:16.

Kluci a Ellen odehráli zápas, na který byla radost se dívat. Za zmínku stojí především, že každý hráč v poli dokázal skórovat, což je paráda. Doufejme, že kluci neusnou na vavřínech, na trénincích budou stále makat a to se promítne do zápasů.

Sestava FC: Vasko - Kotík, Klomínková, Kačur, Obraz, Houdek, Linhart