Marný boj

V neděli 30.5.2010 jsme hráli další mistrovské utkání na domácím hřišti proti soupeři Horní Měcholupy B. Tentokrát jsme chtěli zvítězit a získat tři body, abychom se odpoutali z poslední příčky tabulky.

V kabině před zápasem jsme si řekli, co pro to musíme udělat a šli na hřiště. Jaké však bylo překvapení, když jsme prvních 15 minut doslova odchodili, mužstvo nedokázalo vyhrávat osobní souboje, hrálo pomalu, často ztrácelo míče a nebylo divu, že jsme rychle prohrávali 0:2. Teprve poté jsme se probudili a začali hrát to, co jsme měli hrát už od začátku utkání. Vypracovali jsme si i velikou šanci, kdy po přímém kopu Davida Linky Ondra Šerý hlavičkou jen těsně minul břevno soupeřovy branky. Přišla druhá půle a tak, jak již se stalo v této sezóně zvykem, naše mužstvo začalo šlapat. Tlačilo soupeře před pokutové území a začalo si vytvářet šance. Tyto šance jsme ale nedokázali přetavit v góly. Pokud by se tak stalo, měli bychom tři body za vítězství. Po úniku Davida Linky a jeho přesném centru skóroval Ondra Šerý, to ale bylo všechno. Těsně před koncem jsme měli ještě jednu megašanci, kdy stačilo přihrát na volného spoluhráče stojícího před prázdnou bránou soupeře, místo toho však následovala zbrklá střela do gólmana. Je to obrovská škoda, prohráli jsme už čtvrté utkání v jarní sezóně, které jsme měli vyhrát. Naše mužstvo už není stejný otloukánek, jakým bylo v podzimní části sezóny, dokážeme hrát vyrovnané zápasy, dokážeme být i lepší než soupeř, ale co neumíme, je prosadit se střelecky. Na koncovce budeme muset ještě zapracovat.