Lídr tabulky odjel ze Zličína bez bodů

Zápas s vedoucí Čafkou byl bezesporu tahákem tohoto kola přeboru. Trenér Drahokoupil jej označil za zápas roku. Důležitosti utkání napověděl i jeho opatrný začátek, kdy obě mužstva především myslel na to neudělat v obraně chybu a neinkasovat jako první. Ze tří bodů jsme se zaslouženě radovali my.

Zápas s vedoucí Čafkou byl bezesporu tahákem tohoto kola přeboru. Trenér Drahokoupil jej označil za zápas roku. Důležitosti utkání napověděl i jeho opatrný začátek, kdy obě mužstva především myslel na to neudělat v obraně chybu a neinkasovat jako první. Ze tří bodů jsme se zaslouženě radovali my.

Už ve 4.minutě jsme měli domácí výhodu přímého kopu, ale nic z toho nebylo. Za minutu vystřihl efektní nůžky Novák, ale branku netrefil. Na druhé straně, po dlouhém autovém vhazování, hlavičkoval T. Kaliba a Zamazal musel míč vyrazit na roh. V 11.minutě jsme předvedli rychlý protiútok, Háša vysunul na levé straně Čížka, který zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Sochora. Jeho dělovka však prosvištěla centimetry nad břevnem. Ve 30.minutě se dostal k hlavičce hostující Chvátal, ale zamířil také nad branku. Ve 34.minutě už se skore zápasu měnilo. Přišel náš další rychlý útok a Hášův přetažený centr z voleje napálil Sochor. T. Kaliba ještě u tyče stačil míč vykopnout, ale ten létal před brankou jak biliárová koule, až jej do sítě propálil Žák. Do přestávky už se toho moc zajímavého neodehrálo.
Nejkrásnější moment zápasu přišel tři minuty po přestávce. Novák získal míč na půlící čáře, dostal se s ním po levé straně až k šestnáctce, tam si jej zasekl do středu hřiště a nechytatelnou ranou přes celou branku ho poslal přesně do šibenice. Svoboda plachtil vzduchem marně. Vytvářeli jsme si i další šance. Tu největší připravil v 60.minutě Novák. U postranní čáry obral o míč T. Kalibu zatáhl ho k šestnáctce a přízemní přihrávkou hledal na zadní tyči nabíhajícího Sochora. Jeden z obránců však lehkou tečí změnil dráhu míče a Sochor střelu do odkryté branky promáchl. Pak ještě dvakrát připravil Čížek střeleckou pozici pro Žáka, ale nic z toho nebylo. První varování pro nás přišlo v 69. minutě, kdy těsně nad střílel Jan Kaliba. V 71.minutě zmatky v naší šestnáctce vyřešil razantním odkopem Šatný. Už jsme více mysleli na obranu a v třetí minutě nastavení přišlo zaváhání a volný Fišer prostřelil Zamazala. Avizované čtyřminutové nastavení se nakonec protáhlo na šest minut a to se nám mohlo vymstít. Po zbytečném faulu přišel centrovaný míč z přímého kopu, který Chvátal usměrnil na branku, před kterou na něj o krůček nedosáhl Jan Kaliba a míč skončil jen centimetry mimo naší branku. Pak už se pískal konec.

Zdeněk Herink (ČAFC): Porážka mně mrzí, je to zbytečná ztráta, ale alespoň to bude v boji o čelo zajímavější. Chceme to vyhrát, pak se uvidí. Věděli jsme, že domácí půjdou za vítězstvím. Proto jsme hráli zezadu a čekali na brejky. Změnil to první gól, který padl po našich několika chybách. Po přestávce jsme dostali druhou branku, musím uznat, že nádhernou, takových se moc nevidí. Kontaktní gól bohužel přišel pozdě. Vyhrál tým šťastnější v koncovce.
Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Přistoupili jsme k tomu jako k utkání roku. Fotbalově to nebylo moc kvalitní, bylo to hlavně o taktice. Soupeř hrál hodně zataženě a těžko jsme se tam dostávali. Přesto jsme si vytvořili minimálně pět velkých šancí. Hosté jich moc neměli a tak jsme vyhráli zaslouženě. Vlastní nedbalostí jsme v nastavení inkasovali a moc nechybělo a ještě mohlo být i vyrovnáno. Čeká nás další těžký zápas na Aritmě. Bohužel vedle zraněného Merty bude chybět i vykartovaný Novák. Přesto se o vítězství na Aritmě popereme.