Krev, pot a slzy za bod

V zápase nám po některých soubojích tekla krev, dresy byli propoceny skrz na skrz, slzy se nám draly do očí po laciných obdržených brankách a slzy štěstí přišly po závěrečném hvizdu, který pro nás měl hodnotu jednoho hodně vydřeného bodu.

Na hrbolatém a místy podmáčeném trávníku v Kácově jsme za krásného počasí sehráli jednu z dalších vyrovnaných bitev v divizi, i tentokráte jsme si vybrali značnou smůlu, ale při některých momentech utkání se štestí rozhodlo pomoci našemu úsilí a vykouzlilo pro mnohé překvapivou remízu 2:2.

Začátek nám vyšel skvěle. Už v první minutě pokušel štěstí Merta, ale s jeho pokusem si poradil Kulovaný. Ve 3. minutě pálil Merta z trestného kopu, ale střela šla o metr vedle. V 6. minutě si May přehodil Švamberga, dostal se do vápna a křížnou střelou přes celou branku na zadní tyč po zemi skóroval. Domácí se však rychle otřepali. V 8. minutě si Tafat připravil míč na vápně a vystřelil, střela byla lehce tečována, Schopf ji hodně podcenil a míč skončil v síti 1:1. Za dvě minuty domácí obrátili vývoj utkání. Na rohový kop Borkovce si naskočil Adamem neuhlídaný Jícha a do protipohybu Schopfa zavěsil, 2:1. Domácí pak vytvořili na naší polovině smyčku, kterou nebezpečně utahovali. V 14. minutě po centru Nováka hlavičkoval Matějka a Schopf s vypětím sil vytlačil míč zpod břevna na roh. V 17. minutě si Tafat naskočil na Matějkův centr a míč jen těsně minul Schopfovu svatyni. V 20. minutě při nás stáli všichni svatí, zpětnou přihrávku Borkovce na penaltu našel zcela volný Jícha, ale Šatný mu skočil do střely a zblokoval ji. V 21. minutě si na Hášův rohový kop naskočil Merta a přesnou hlavičkou vyrovnal na 2:2, byla to první Ivanova soutěžní branka po téměř roční zdravotní pauze. Po půlhodině hry jsme měli opět štěstí, Jícha skóroval, naštěstí pro nás stál v době přihrávky v ofsajdovém postavení a pomezní Ratajová tak odmávala ofsajd. V 31. minutě rozezvučel Schopfovu svatyni střelou do tyče Borkovec. V 38. minutě Císař hlavičkoval jen těsně nad naši branku.

Druhý poločas odstartoval obrovskou šancí domácích. Schopf nepřesvědčívě vyběhl a Tafat dával do prázdné branky, kapitán Martin Zahálka, však ukázal vůdcovské a akrobatické schopnosti a míč z brankové čáry vykopl. V 51. minutě prokázal skvělý výběr místa Moudrý, nedovolil za cenu srážky s tyčí skórovat Jíchovi a míč odhlavičkoval do bezpečí. V 55. minutě Švamberg navedl míč na střed vápna a naštěstí pro nás pálil nad. V 67. minutě se dostal do zakončení ve vápně Jícha, ale jeho tvrdý pokus Schopf vyrazil na roh. V 71. minutě si May přehodil Nováka, Skála vyhrál hlavičkový souboj s Císařem a řítil se na branku, v rozhodující okamžik však podklouzl a míč v pádu poslal nad branku. V 83. minutě Schopf sestřelil ve vápně unikajícího Norka a byla z toho penalta. Jícha však počet zářezů na pažbě nenavýšil. Tvrdou ránu poslal doprostřed, Schopf ji však vykopl téměř až na polovinu. Domácí závěrečný tlak byl však už v křeči a nám se nadějně rozjetý brejk nepodařilo dotáhnout do konce. Utkání tak skončilo pro nás šťastnou remízou 2:2. Nutno podotknout, že výkon všech rozhodčích byl velmi dobrý a nestranný, což se nám mockrát nepoštěstilo v této sezóně. Kéž by to tak pokračovalo i v dalších duelech.

Hodnocení trenérů:

Martin Müller: „Upozorňoval jsem před zápasem, že soupeř není tak špatný, jak ukazuje postavení v tabulce, ale jeho výsledkové neúspěchy nepřičítám fotbalovému neumění, ale spíše psychické záležitosti. Soupeře jsme nepodcenili, ale opět jsme si nechali dát dva zbytečné góly. Pak už to byla ve velké převaze křeč. Nepodařilo se nám míč dopravit do sítě ani z penalty a když jsme stříleli do prázdné branky, trefili jsme nějakého hráče. Když nedáte v 85. minutě penaltu, tak si nezasloužíte vyhrát.“

Daniel Drahokoupil: "Byl to vydřený bod. Získali jsme ho díky i velkému štěstí, které se od nás odvracelo jak v Táboře nebo v jiných podzimních utkáních, tak se nám trošku vrátilo. Vydřeli jsme a vybojovali jsme šťastnej a zlatej bod. Musím všechny pochválit za přístup a bojovnost v zápase. Utkání jsme si zkomplikovali po hrubých chybách. Po Mertově vyrovnávajícím gólu začal na hřišti pravej boj o každý metr hřiště, o každý míč. Bylo to zápas na vysoké úrovni."