Konečně se dočkali i st. žáci

S třítýdenním zpožděním (jen 10 mužstev ve skupině )začala jarní část i pro naše mužstvo. A v sobotu nás od brzkých ranních hodin nečekalo ve Vokovicích nic lehkého, protože domácí mužstvo nás pěkně potrápilo i na podzim.

Začátek zápasu i přes časný začátek (8,15 h.) mně příjemně překvapil, protože jsem myslel, že kluci budou ještě v polospánku. Opak byl pravdou a během prvních dvaceti minut jsme domácí nepustili ani pořádně za půlku ! Po několika nepřesných střelách jsme šli do vedení, v 8.min.když zaváhání domácích využil ze strany Zima – 0:1. I nadále jsme byli aktivní a další šance přišla v 16.min., ale Zima ,ani dorážející Malý nabídnutou příležitost nevyužili. Domácí poprvé zahrozili v polovině prvního poločasu, ale Budský včasným vyběhnutím situaci vyřešil. Naše další příležitost na změnu skóre se urodila ve 28. min, ale střela Ďubašíka  skončila na spojnici tyče a břevna  a odražený míč Šída nedokázal dopravit do branky a jeho střela šla vedle.

Vstup do druhého poločasu jsme měli přímo tragický a hned po dvou minutách jsme udělali ,,minelu“ ve středu hřiště, ale tato situace zůstala naštěstí pro nás nevyužita. Ve 41.minutě jsme se prezentovali velice pěknou kombinační akcí po pravé straně, ale i když by si branku zasloužila, tak zůstala nevyužita. O dvě minuty později, bylo ,,dusno“ v našem vápně, ale zaváhání naších hráčů vyřešil Kaminsky, který jako již tradičně nastoupil do druhého poločasu. Ve 48.min se dostal do brejku Zima, ale jeho střela šla nad branku domácích. V této fázi zápasu začínali mít domácí více ze hry a byli aktivnější. O deset minut později jsme se vymanili z tlaku domácích a do brejku se dostal Šída, ale s jeho nepřesnou střelou si domácí gólman poradil. Prakticky z protiútoku se opět vyznamenal Kaminsky, který včasným vyběhnutím ,,uhasil“ rodící se nebezpečí. V 60. min vyslal pěknou střelu Kočí, ale bohužel opět skončila na břevně domácí svatyně. V poslední desetiminutovce si ani jedno mužstvo  nevytvořilo žádnou větší příležitost a tak zápas skončil naším těsným vítězstvím. Co dodat – první dvacetiminutovka velice kvalitní, pak spíše průměr, který by nám v nadcházejícím dvojzápase ( doma Stodůlky a na Kopaninu ) určitě nestačil ! Takže máme stále co zlepšovat a doufat, že se nám vrátí někdo z marodky, protože je docela velká a jeden hráč na střídaní není optimální.

1. třída skupina B, 10. kolo, sobota 18.4.2015, 08:15

SK Aritma Praha B 0:1 FC Zličín